Menu
MotherClub.cz
Péče o miminko

Jak vybrat nejlepší pleny pro novorozence?

Výběr správných plenek pro novorozence může být pro každou maminku pořádnou výzvou. Existuje mnoho různých typů plenek, každý s různými výhodami a nevýhodami. V článku se podíváme na to, jaké aspekty sledovat, abyste byli vy i vaše miminko v pohodě. Ať už se rozhodnete pro jednorázové pleny nebo látkové pleny, nejdůležitější je pohodlí, bezpečí a praktické fungování. Věříme, že vám pomůžeme vybrat ten nejlepší typ plen pro vaše malé štěstíčko.

Miminko je na světě, hurá! A co teď? Nakoupíme plenky do zásoby, ať nám hned nedojdou a sáhneme po těch nejznámějších, takže volíme Pampersky. Tak jednoduché to ale bohužel není, maminky. Na začátku vás s miminkem čeká trochu zkoušení a vybírání těch nejlepších plenek.

Stejně jako každé miminko je jiné, tak i plenky se vždy trochu liší. U spousty značek můžete vybírat z nejrůznějších variant, třeba podle jemnosti materiálu, prodyšnosti a podobně. Je to jednoduše řečeno o pár dnech a týdnech zkoušení, tak se na to radši připravte.

Velikost je zásadní

Vybrat ty správné plenky pro vaše malé zázraky je mimořádně důležité, a proto byste měli věnovat pozornost i těm nejmenším detailům. Jedním z nejdůležitějších faktorů je velikost plenky, která se odvíjí od hmotnosti vašeho miminka. Nikdo nechce, aby plenka byla příliš velká a proklatě nespolehlivá, nebo příliš malá a nepohodlná. Proto jsme tu pro vás s naší nabídkou plenek v různých velikostech, aby bylo vaše rozhodování snadné a vaše děťátko se cítilo v každé situaci jako malá princezna nebo princ.

Podle čeho ještě vybírat?

Velikost je nejdůležitější, ale pak tu máme ještě spoustu jiných faktorů, které vaši volbu novorozeneckých plenek ovlivní:

Vaše pohodlí

  • Jasně, u plenek myslete i trochu na sebe, maminky. S látkovými plenkami vás čeká kolotoč praní a sušení, s jednorázovými je to jednodušší, ale zase náročnější finančně. Je to zkrátka také na vás.

Zdraví miminka

  • Jemná pokožka, alergie, podráždění, opruzení… To všechno mohou vyvolat reakce na některé typy plenek, a proto je pak třeba sáhnout po jiném typu. Třeba po šetrných Kolorkách

Cena

Ekologie

  • Jednorázová plenka se rozkládá spoustu a spoustu let. Zato látkovou plenku můžete používat opakovaně a zátěž pro planetu tak snížíte. I to je faktor, který může být pro některé rodiče velmi důležitý.

Savost plenek

  • Jak často bude potřeba miminko přebalovat? To je samozřejmě individuální. Jednorázové plenky však mají o kus větší savost, protože proměňují tekutinu na gel, takže frekvence přebalování s nimi bude o něco nižší.

Spokojené miminko je nejdůležitější

Sečteno, podtrženo, o výběru plenek budete s vaším miláčkem rozhodovat zhruba půl na půl. Nejdůležitější je pamatovat na celkové pohodlí vašeho miminka. Pleny by měly být pohodlné, bezpečné a účinné, ale také by měly být součástí celkového přístupu k péči o vaše děťátko a k němu patří také spousta jiných věcí. Ujistěte se například, že máte dostatek vlhčených ubrousků či příjemné přebalovací podložky, abyste mohli být připraveni na jakoukoli situaci.

S naším sortimentem plenek a dalších doplňků se můžete spolehnout, že vaše malé zlatíčko bude vždy spokojené a šťastné, tak si vyberte to pravé pro jeho úsměv.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Jak vybrat nejlepší pleny pro novorozence?