Menu
MotherClub.cz
Jak zvládat mateřství

 Jak vybrat ideální masku na obličej: stručná příručka o korejských maskách

Jižní Korea nepřestává vzbuzovat naši mysl svým tajemstvím krásy. Není vám jasné, čím může překvapit tak jednoduchý kosmetický prostředek jako je maska? Radíme vyzkoušet masky korejských výrobců a jsme si jisté, že váš svět už nikdy nebude stejný. Jak správně vybrat svůj ideálni produkt?

Ve smyslu péče o pleť je většina lidí spokojena se standartní sadou: denní a noční krém, umývací přípravky, tonikum a krém pod oči. Ale existují různé druhy prostředků na obličej, které fungují efektivněji než standardní produkty a mohou vyřešit dlouhodobé problémy s kůží nebo ji dát do pořádku během několika minut. Jedním z těchto prostředků jsou masky, které si můžete objednat v našem internetovém obchodě MAKEUP.

Moderní technologie v kosmetice nestojí na místě a korejské kosmetické znáčky mají čím překvapit. Na trhu existuje množství různých masek, liší se podle efektu, typu pleti a délky používání.

Jake jsou typy korejských masek? Teď vám vysvětlíme víc!

EXPRESS Masky

Jedná se o textilní a hydrogelové masky s rychlým účinkem, které dokážou pokožku osvěžit za 15 minut a zlepšit vzhled. Vizážisté z celého světa jsou do nich zamilovaní. Látkové masky jsou jednotlivě balené kousky látky s vyříznutými anatomickými štěrbinami, impregnované účinnou látkou.

Hydrogelové jsou stejné, ale místo textilu je gelová látka. Aplikují se na obličej po dobu 5-20 minut (v této době je lepší si lehnout na záda a klidně odpočívat), produkt se vstřebává do pokožky a poté se zbytky buď omyjí nebo jemně otírají masážními pohyby. Expresní masky pomáhají hodně před důležitými událostmi, po večírcích nebo přesčasech, kdy kůže potřebuje další výživu. Jsou takovým mini-photoshopem v sáčku.

Účinek: hydratace, regenerace, zesvětlení a omlazení.

Použití: nejméně každý den podle potřeby.

Korejské pleťové masky

Alginátové masky

V poslední době alginátové masky vyvolaly na kosmetickém trhů velkou senzaci, protože skutečný účinek od jejich použití je viditelný už po první aplikaci. Říká se, že celý kurz těchto masek, může vaší pokožku úplně transformovat. Složení těchto masek zahrnuje dvě základní ingridience – alginát (extrahovaný z řas) a diatomit (horská mouka). Alginátové masky působí v hlubokých vrstvách pokožky: vyživují, hydratují, odstraňují toxiny, snižují zčervenání pokožky, obnovují bariérovou funkci  a výrazně zvyšují účinnost ostatních produktů péče o pleť.

Proces výroby alginátových masek se podobá magické alchymii. Prášek je nutné promíchat s minerální nebo termální vodou ve správném poměru a ihned aplikovat na obličej. Předtím důkladně očistěte pokožku a naneste aktivní sérum nebo emulzi, kterou alginátová maska ​​„zatlačí“ hluboko do pokožky. To vše zní komplikovaně, ale budoucnost kosmetiky je za alginátovými maskami.

Účinek: jakýkoliv, od zvlhčení pokožky po ošetření akné, vše záleží na dalších složkách, které výrobce „zamícha“ do kompozice. Obzvláště alginátové masky efektivně působí proti stárnutí na zralou pleť, po prvním zákroku je patrný mírný liftingový efekt.

Použití: 1-2 krát týdně, celý kurz – 10-15 procedur s následným opakováním jednou měsíčně

Oční náplasti

Naše speciální korejská láska. Náplasti jsou husté kousky gelové látky nebo tkáně plovoucí v účinné látce, určené k řešení místních problémů. Často se jedná o snížení otoku kolem očí, zesvětlení modřin a vyhlazení vrásek. Existují však některé velmi zajímavé možnosti, například zvlhčující náplasti na rty a tvář. Náplasti jsou však expresním prostředkem a nenahrazují úplnou péči o oblast kolem očí.

Účinek: vizuální zesvětlení oblasti kolem očí, zvlhčení pokožky a minimální lifting.

Použití: podle potřeby.

Pamatujte, že tajemství krásné pokožky není v dekorativní kosmetice, ale ve správné a nejdůležitější pravidelné péči. Korejské masky, tonery, séra jsou docela efektivní prostředky, ale bez pravidelného používání nejsou schopné učinit zázrak.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

 Jak vybrat ideální masku na obličej: stručná příručka o korejských maskách