Menu
MotherClub.cz
Jak zvládat mateřství

Jak vybrat dětské outdoorové kalhoty

Rodiče většinou vkládají spoustu energie do výběru kvalitní dětské podzimní bundy, kalhotům ale často nevěnují přílišnou pozornost a myslí si, že vystačí s obyčejnými tepláky. Opak je pravdou, protože právě kalhoty mnohem častěji přicházejí do styku s kalužemi, blátem, mokrou trávou či kameny. Vybírejte je proto ještě pečlivěji než bundy!

Dobrý střih je základ

Zejména chlapecké outdoorové kalhoty by měly mít perfektní a padnoucí střih, aby obstály při divokých klučičích hrách a nikde dítě neomezovaly. Ideální je elastický pás kolem kotníků, který zajistí, že široké nohavice nebudou překážet při hře, nebudou se zbytečně vyhrnovat a nedostane se pod ně studený vítr. Gumový pás je velmi pohodlný i v pase.

Zvolte správný materiál

Ideálním stavem je, když dítě má k dispozici hned několik kalhot na pobyt venku. Do opravdu náročných dešťových podmínek se hodí pogumované kalhoty, které dokáží odolat jakékoliv vlhkosti. Pamatujte ale, že jsou zcela neprodyšné.

Do mírného deště, studeného větru a nižších teplot dítě nejlépe využije softshellové kalhoty, které skvěle zahřejí, dobře odvádějí vlhkost a rychle schnout. Zvolíte-li zateplenou variantu, můžete kalhoty využívat i v zimních podmínkách. Do opravdu mrazivých dnů, ale raději volte klasické oteplováky.

Levnou a poměrně dobře voděodolnou variantou jsou šusťákové kalhoty, které sice nepropustí vítr a ani lehký déšť, ale při aktivitě se v nich dítě velmi rychle zpotí. Své místo mají v šatníku i typické dětské tepláky, které jsou vhodné do teplých a slunečných dní babího léta.

Dětské outdoorové kalhoty

 

Kalhoty by měly něco vydržet

Posledním, ale velmi důležitým kritériem při výběru chlapeckých i dívčích outdoorových kalhot by měla být životnost materiálu a promyšlenost střihu, který opravdu zajistí, že kalhoty vydrží dlouho v kondici. Ideální jsou zesílené problémové partie – oblast kolen, oblast vnitřních kotníků a oblast pozadí. Mimochodem do těchto míst je také lepší volit tmavší barvu, aby na nich nebyly hned vidět stopy po blátě a drobné oděrky.

V neposlední řadě vyberte dětské outdoorové kalhoty tak, aby si je dítě oblíbilo, cítilo se v nich komfortně a nosilo je rádo.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Jak vybrat dětské outdoorové kalhoty