Menu
MotherClub.cz
Dětské hry

Jak vést děti k třídění odpadu?

Dávno prověřenou pravdou je, že děti si nejrůznější návyky a dovednosti nejlépe osvojují napodobováním toho, co vidí u rodičů. To lze samozřejmě využít i při jejich vedení k ohleduplnému chování k životnímu prostředí. A začít se dá hned doma správným příkladem při nakládání s odpady nebo věcmi, které vám už dosloužili. Co se děti totiž v mládí naučí, vydrží jim většinou po zbytek života!

Názorný příklad a vysvětlení od rodičů je pak ideálním řešením také v případě, kdy vaši snahu bojkotuje někdo z okolí, kdo odpad netřídí. Nebo se dokonce dětem snaží namluvit, že třídění odpadů nemá smysl? V takovém případě dobře poslouží podpůrné argumenty a zajímavé články na webu o třídění a recyklaci odpadů Samosebou.cz.

Třídění hrou

Další šikovnou metodou, jak dětem vštípit správné návyky, je hra. Udělat si ze správného třídění odpadu hru s odměnami potěší každou ratolest! A nakonec udělá radost i vám. Můžete třeba sbírat body za každý správně vytříděný plast, papír nebo sklo. A za jejich dostatek se pak odměnit něčím dobrým na zub.

Prémiové body můžete rozdávat třeba za to, že začnete s dětmi třídit nový druh odpadu. Například zbytky od jídla, plechovky a podobně.

Princip hry s odměnami může být dobrou motivací také u soutěže s nápady, jak vybrané kousky z odpadu znovu využít, tak, aby nemusely vůbec do barevných nádob na tříděný odpad.

Interaktivní hry na webu

Stejně jako si můžete udělat hru z třídění odpadů, přímo doma můžete dětem ukázat také zábavné interaktivní hry na webu Samosebou.cz. Většina jich je sice určena dětem, ale i rodiče zde najdou spoustu užitečných informací o třídění a recyklaci odpadů.

Rekalkulačce si pak můžete s dětmi spočítat, kolik odpadu jsme již vytřídili a k čemu se dají tato čísla přirovnat. A společně zjistíte, že třídit odpad má skutečně smysl…

Samosebou.cz! – web plný inspirace a her s tématikou třídění a recyklace odpadů!

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Jak vést děti k třídění odpadu?