Menu
MotherClub.cz
Dětské aktivity

Jak strávit léto s dětmi dle znamení zvěrokruhu?

Milí rodičové! Máme pro vás báječné tipy na prázdninovou zábavu pro vaše děti na základě dispozic podle znamení zvěrokruhu s ohledem na léto 2019.

Nepochybujeme o tom, že sami víte nejlépe, co vaše dítě potřebuje. Charakteristika daného znamení zvěrokruhu a preference zálib, sportu i konkrétní dispozice vám však mohou ledacos napovědět a usnadnit tak pohodové trávení prázdnin celé rodiny bez zbytečných hádek a stresujících situací.

Beran (21. 3. – 20. 4.)

Letošní léto malého beránka potěší opravdové vybití sportem a náročnějšími činnostmi. Pokud svému beranovi nepřichystáte dostatečně podnětnou zábavu, začne z nudy vymýšlet takové blbosti, které vám ze života udělají peklo na zemi. Berana je třeba uspokojit a unavit. Nebraňte se bojovým hrám v lese, dostatečným sportovním podnětům, adrenalinu, potápění, výletům a všemu, při čem si vaše dítě bude připadat dospělé a důležité. Dejte mu najevo svou důvěru a obdiv. Nevystavujte jej však rizikovým situacím a dbejte dobře na bezpečnostní opatření, berani jsou velice náchylní k úrazům při sportu a z nepozornosti.

Býk (21. 4. – 21. 5.)

Rodiče malého býčka by se měli obrnit trpělivostí. Nesnažte se ho nutit do něčeho, do čeho se mu nechce, nejspíše by vám to stejně nebylo nic platné. Když se býček „zabejčí“, nic s ním ani nehne. Vaše dítě bude potřebovat klid, dobré jídlo a pití, dostatek lásky, pocit bezpečí a takovou zábavu, na jakou bude mít momentálně náladu. Možná se bude zbytečně vztekat, převážně ale tehdy, když nebude po jeho. Jestli se chystáte jej odklidit k babičce nebo jet na dovolenou bez něj, rozhodně to nepřivítá s nadšením. Potřebuje vědět, že ho máte rádi a jste tu pro něj.

Blíženci (22. 5. – 21.6.)

Některým dětem blížencům možná bude stačit někam zalézt s knížkou, jiným zase zašít se na celé léto k počítači. To byste ale v žádném případě podporovat neměli. I když vám jde z vašeho malého blížence někdy hlava kolem, připravte se na to, že tady prostě pro něj být musíte (a chcete) a ochotně mu odpovídejte na jeho zvídavé otázky. Blíženci milují kolektivní sporty a míčové hry, připravte mu vyžití na zahradě, pozvěte kamarády a klidně mu napusťte vodu do jakékoli větší nádoby, kterou doma najdete. Na výletech či dovolené u moře nezapomeňte na slovník cizího jazyka a poznávací prohlídku s dostatečným kulturním a historickým zaměřením, blíženci se zajímají opravdu o všechno.

Rak (22. 6. – 22. 7.)

Malého ráčka potěší harmonie domova a perfektní rodinné zázemí. I když raci milují moře, rybníky i horské bystřiny, nepohrdnou ani bazénem na zahradě, houpací sítí, stanem nebo večerním táborákem s kytarou. Pokud nejsou mamánci, budou je bavit i dětské letní tábory, turistika, gymnastika, pobyt v lese a hlavně koupání. Raci opravdu rádi plavou, už malému batoleti můžete připravit škopík s vodou na zahradě. Letošní léto budou ráčci trochu přecitlivělí, neměli byste je tedy opouštět a nechávat o samotě. Nepotřebují zase tolik zábavy a aktivit jako spíše přítomnost a lásku rodičů. Zapojte je do sběru lesních plodin, práce na zahradě nebo třeba i do pečení koláče s letním ovocem, to je bude bavit. Váš malý rak v létě také oslaví narozeniny, tak se mu patřičně věnujte a potěšte ho milým dárkem.

Lev (23. 7. – 23. 8.)

Také malé lvíčky čekají v létě narozeniny. Lev potřebuje, aby mu druzí dávali najevo svou přízeň, obdiv a lásku. Má rád dobré jídlo a pití, tvůrčí zábavu, často inklinuje k umění. To vše můžete lvíčkovi dopřát. Asi ho úplně nenadchne, když jej zpoceného poženete na vrchol hory v rámci dobře myšleného výletu, nezapomeňte na to, že má rád své pohodlí. Vezměte ho na výlet do ZOO, na zámek, aby viděl, jak si kdysi žila šlechta, kupte mu zmrzlinu a výborné jídlo v restauraci. Dovolená u moře nebo možnost trávit čas se svými kamarády jej rovněž potěší. Dejte mu důvěru a nechte ho, aby dělal věci sám a po svém. Když se bude chtít projet na motorce, neříkejte mu pětkrát, že je na to ještě malý, a že spadne.

Panna (24. 8. – 23. 9.)

Malé panny potěší dokonalá výbava na pískoviště, houpačky, plyšáci a panenky na zahradě, zahradní domeček a klidně i možnost mít malé letní útočiště jen pro sebe a třeba tam i spát. Co takhle bunkr na stromě nebo domeček pro skřítky v nedalekém lese? Panny vydrží i dost o samotě, mají rády praktické hry a udržují se ve zdraví a čistotě. Ostatní děti je někdy vyrušují, tak na ně chodí žalovat. Není to však pravidlem, i panny jsou velmi přátelské a oddané. Baví je totiž pečovat o druhé, takže jim klidně můžete přes léto svěřit i hlídání dítěte kamarádky nebo dohled nad mladším sourozencem.

Váhy (24. 9. – 23. 10.)

Malé váhy potěší dovolená u moře, výlet za společenskou a kulturní zábavou, klidně i lanové centrum, trocha dobrodružství nebo možnost být kreativní. Váhy také potřebují kamarády, a to takřka neustále. Dopřejte jim všechno, na co si vzpomenou, ale nedělejte z nich malé princezničky nebo nesamostatné mamánky. Nechejte je, aby se i věnovaly četbě, naučte je hrát šachy, golf nebo karty. Letošní léto budou poněkud přecitlivělé, tak je nenechávejte samotné. Holčičky si rády vytáhnout na zahradu panenky k bazénku…

Štír (24. 10. – 22. 11.)

Malý štírek dokáže být i sám, někdy je možná až příliš uzavřený. Hlavně jej nevystavujte takovým situacím, které by jej mohly zbytečně stresovat. Líbit se mu bude u moře, ale třeba i v lese, na chatě nebo ve společnosti svých dobrých kamarádů. Dbejte na jeho pitný režim a nevystavujte jej prudkému slunci. Někdy si rád zaleze do stínu a potřebuje hodně vody. Letošní léto bude poněkud vzteklý, tak se snažte mít pochopení pro jeho nálady a vycházejte vstříc jeho potřebám. K jídlu mu bude stačit lehký zeleninový salát a třeba sýr nebo opečená ryba. Pokud má své specifické záliby, tolerujte je.

Střelec (23. 11. – 21. 12.)

Váš malý střelec bude možná letošní léto na zabití, ale stejně pro vás vždy bude tím nejlepším dítětem na světě. Dopřejte mu dostatek svobody a vhodných podnětů, dejte mu důvěru a zapomeňte na přehnané nároky. Bude potřebovat hodně pohybu, kamarádů, sportu, možná se mu zalíbí v přírodě, vyzkouší lanová centra, klidně i lezeckou stěnu. Malinký střelec uvítá bazének s vodou, zahradní domeček, šišky, kamínky a klidně i nějakého domácího mazlíčka. Pokud někam pojedete, platí, že králík nebo pejsek jedou taky! Vezměte ho na jízdárnu, to určitě ocení…

Kozoroh (22.12. – 20. 1.)

Malého kozoroha nedávejte na slunce. Snadno by se vám spálil a rozbolela by ho hlava, má rád více stínku, hodně vody a je rád sám. Nesnažte se mu za každou cenu domlouvat akce s kamarády, nebude z toho nadšený. Ani letní tábory pro něj nejsou to pravé. Klidně jej můžete uklidit k babičce na venkov, bude tam spokojený, a to možná mnohem více než kdybyste jej nechali smažit se na pláži plné lidí někde u moře. Uvítá les, hory, zvířata, svůj klid, knihy nebo počítač. Malému kozorohovi dejte najevo lásku, aby se necítil odstrčený. I když je velmi zodpovědný a schopný pohlídat mladšího sourozence, nejprve se ho raději zeptejte, zda o to vůbec stojí. Nejvíce ublížit mu můžete tehdy, když mu budete tajit informace.

Vodnář (21. 1. – 19. 2.)

Děti vodnáři bývají jak z divokých vajec. Zkuste si představit houf malých kachňátek válejících se v blátě, během léta by pro ně bylo asi největším trestem zůstat doma nebo někde ve městě na sídlišti, kde není nic než rozpálený beton. Vodnáři nemají problém s letními tábory, odjezdem narychlo nebo pobytem venku ve stanu či v přírodě a spaním pod širákem. Někdy ale potřebují uklidnit a vědět, že je rodiče mají rádi a mohou jim cokoli říct, a nebudou za to odsouzeni nebo potrestáni. Také potřebují jasně vymezené hranice, tak na to nezapomínejte. Nepohrdnou ani letním fesťáčkem, klidně je vezměte s sebou…

Ryby (20. 2. – 20. 3.)

Dětičky rybky během léta potřebují hodně vody, aby vám neuschly. Dávejte jim hodně pít, chraňte je před sluncem a vymyslete jim takovou zábavu, aby byly spokojené. Choďte hodně k vodě nebo je vezměte na dovolenou k moři. Malé ryby si už i v dětství potrpí na romantické situace a když jim připravíte takové zážitky, budou šťastné. Umožněte jim, aby se věnovaly i hudbě, malování, čtení, práci na zahradě, dopřejte jim estetické zážitky a dejte jim najevo svou lásku, důvěru a přízeň. Nechte je tančit, klidně na festivalu open air dobré hudby…

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Jak strávit léto s dětmi dle znamení zvěrokruhu?