Menu
MotherClub.cz
Jak zvládat mateřství

Jak správně pečovat o tyl?

Komerční sdělení

Komerční sdělení

25. 10. 2021

Tylové oblečení vypadá velice pěkně na slavnostních šatech a sukních. Je to záležitost především ženská nebo také holčičí. 

Malé dívky oblečené v tylových sukýnkách vypadají velice roztomile, ženy oblečené v tylových šatech zase velmi elegantně. Tyl není materiál pro každý den, když si jej ale vezmete na sebe, je jasné, že se chystáte na nějakou speciální událost.

Co je tyl?

Tyl je velice jemná tkanina, která může být vyrobena z různých vláken. Protože se jedná o průhledný materiál, obvykle vyžaduje nějaký podklad (například z bavlny) nebo více vrstev tylu. Budí dojem nadýchaného obláčku. Existuje několik druhů tylu, každý druh vyžaduje specifickou péči. Tyl můžeme rozdělit například na základě materiálu, ze kterého je vyroben. Může jít o přírodní materiály (bavlna, hedvábí) nebo také syntetické (polyester, polyamid). Tyl můžete zakoupit ve specializovaných obchodech, jako je Bubulakovo. 

Kde můžeme najít tyl?

Již jsme uvedli, že tyl je materiálem pro společenské šaty a sukýnky. Prim ale hraje zejména ve svatebním průmyslu. Najít jej ale můžeme na některých doplňcích, jako jsou boty (mašličky), čelenky nebo třeba i kabelky. Používá se ale také na ramenou jako šál. Z tylu můžete také vyrobit menší vložky oblečení, které dodají atraktivitu například obyčejným halenkám.

Praní tylu

Tyl je velmi jemný materiál, který vyžaduje něžnou péči. Je vhodný pro ruční praní za použití prostředku na jemné látky. Ždímání se úplně vyhněte. Některé druhy tylu je možné prát v pračce, vždy ale dodržujte pokyny výrobce. Používejte pytle na prádlo a rozhodně neperte s oblečení, které obsahuje zipy nebo jiné aplikace, které by mohly způsobit protržení tylu. Ne všechny druhy tylu je možné žehlit – opět se vyplatí podívat na pokyny výrobce. Pokud není tyl určený k žehlení, můžete jej vyrovnat tak, že jej navlhčíte a vyrovnaný necháte uschnout.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Jak správně pečovat o tyl?