Menu
MotherClub.cz
Jak zvládat mateřství

Jak si vybrat správný parfém

Už dlouho používáte stejný parfém a cítíte, že je čas na změnu? Vybrat správnou vůni je umění – a to chce přípravu a čas. Objevte kouzlo e-shopů a nakupujte za příznivé ceny díky slevovým kupónům. Například výhodné Notino slevy nebo Elnino slevový kód, najdete na Vasšekupony.cz každou chvilku. Jděte přímo za nosem a vyberte si ideální parfém.

URČENÍ PARFÉMU

Před samotným nákupem parfému si musíte ujasnit, pro koho bude vůně primárně určená. Pánské parfémy velice často připomínají vůni kůže, mají nádech orientálních složek, jsou santalové, cedrové a s příchutí tabáku. Dámské parfémy jsou charakteristické přísadami květin, ovoce a lehkého koření. Unisex parfémy bez větších problémů využijí nejenom muži, ale také ženy. Pro děti jsou obvykle připraveny parfémy s chutí žvýkaček nebo sladkých bonbonů.

ZVAŽTE, JAKOU VŮNI CHCETE

Vůně se totiž rozdělují na tzv. čichové rodiny, kam patří například květinové, ovocné, orientální, dřevité vůně či vůně vodní.

KVĚTINOVÉ PARFÉMY

Jste romantická duše, která miluje ranní rosu a rozkvetlou louku? Pak jsou květinové vůně pro vás ty pravé. Probuďte v sobě éterickou vílu.

OVOCNÉ PARFÉMY

Milujete letní dny a vůni sladkého ovoce? Nebo máte radši citrusové plody? Připravte se na letní sezónu – s parfémem, podle vašeho gusta.

ORIENTÁLNÍ PARFÉMY

Zahalte se do vůně koření, vzácného dřeva a vanilky. Každý parfém má své tajemství. A u orientálních vůní to platí dvojnásob.

DŘEVITÉ PARFÉMY

Jste sebevědomá žena a chcete zaujmout? Vyberte si neobyčejný parfém s příměsí cedrového nebo santalového dřeva. Využít můžete slevový kódy, které jistě naleznete na Vašekupony.cz.

JAK INTENZIVNÍ VŮNĚ NÁS DOPROVODÍ

Pro večerní příležitost, nebo v situaci, kdy chceme dlouho cítit dotek oblíbené vůně, zvolíme parfém. Obsahuje 15 – 30 % vonné esence v 90 – 96% alkoholu. Stačí jej použít jemně, nejlépe na nejteplejší místa pokožky – např. za ušima, na zápěstí, případně na klíčních kostech. Pokud nám stačí menší výdrž oblíbené vůně, vybereme parfémovou vodu, která obsahuje 8 – 15 % vonné esence v 85 – 90% alkoholu, aplikujeme většinou dvakrát denně.

V případě častějšího použití, kdy se potřebujeme osvěžit, volíme toaletní vodu. Ta obsahuje 4 – 8 % vonné esence v 80% alkoholu. Použijeme v podpaží či v oblasti krku nebo na oděv, tam vydrží déle působit. Nejméně intenzivní je kolínská, která má jen 1 – 3 % vonné esence v 60 – 70% lihu.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Jak si vybrat správný parfém