Menu
MotherClub.cz
Jak zvládat mateřství

Jak se získává kvalitní kolagen? Zjistěte, jak najít doplněk pro zlepšení kloubů i hezčí zevnějšek

Ruku na srdce dámy, na našem vzhledu nám záleží. Ale určitě chceme mít také vitální a odolné tělo, se kterým můžeme sportovat, případně běžet za svými dětmi bez zbytečných bolestí. Kolagen je tou důležitou bílkovinou v našem těle, která pečuje nejen o zdraví a pohyblivost kloubů, ale také o elastickou a krásnou pokožku, silné vlasy a pevné nehty. Bohužel ho však s věkem ztrácíme.

Proto postupně vzniklo množství doplňků stravy, které se vyrábějí zpracováním živočišného kolagenu, například vedlejších produktů skotu nebo ryb. Najdete je na každém kroku, má to jen jeden háček: správně si vybrat. Není totiž kolagen jako kolagen. Najít kvalitní kolagen znamená vědět pár faktů: z čeho přesně se získává, jakou metodou a co všechno kromě samotného kolagenu doplněk obsahuje.

Má-li vzniknout kvalitní doplněk, mělo by štěpení živočišného kolagenu proběhnout dostatečně šetrně. Výsledné peptidy by měly být bioaktivní, se zachovanou potřebnou strukturou, kterou lidské tělo rozezná a peptidy využije ke stavbě nových molekul kolagenu. Další důležitou podmínkou je čistota kolagenového hydrolyzátu, který by neměl obsahovat nic, jen 100% peptidů, žádné příchutě ani konzervanty. Pokračuje doktorka biochemie Dagmar Petrová: “Fragmenty kolagenu mohou s různými příměsemi reagovat tak, že se příměsi někde na fragmenty uchytí. Tato vazba a to, zda k tomu dojde, závisí na typu příměsi a na charakteristice prostředí. Tato vazba se může v žaludku rozpadnout, ale nemusí. Pokud příměsi zůstanou uchycené, mohou omezovat absorpci. Po přechodu do krevního řečiště mohou omezovat průnik do buněk, které mají potenciál ke zpracování fragmentů kolagenu.”

Důležitou vlastností doplňku je také to, jaké typy kolagenu obsahuje. V tělech obratlovců vědci identifikovali kolem 30 typů kolagenů, ale v lidském těle potřebujeme nejvíc prvních 5 typů. Mnohé kolagenové doplňky obsahují pouze typ I., nebo I. a II.

Český produkt Inca Collagen například obsahuje až tři typy kolagenů, které lidské tělo nejvíce potřebuje, pokryje tak spotřebu nejen pro chrupavky a pohybový aparát, ale také pro kůži a podporu krásných vlasů či nehtů. Značka hledala způsob, jak štěpit kolagen z mořských ryb co nejšetrněji a zvolila takzvanou enzymatickou hydrolýzu – proces, při kterém se ze surového kolagenu štěpí bioaktivní peptidy.

Kolagen

Tento hydrolyzovaný kolagen pak v lidském těle funguje jako jeho vlastní. Kolagen z ryb je navíc považován za ideální, protože jeho molekuly jsou maximálně čisté a snadno se hydrolyzují na čistý a účinný produkt. Inca Collagen je v práškové formě, dávkovaný do sáčků po 3000 mg, což je ideální množství na den. Již 7 let je značka Inca Collagen mezi českými a slovenskými zákazníky velmi oblíbená, získala si již více než 200 tisíc věrných uživatelů. “Inca Collagen jsem poctivě užívala 4 měsíce a opravdu příznivě účinkuje. Pomohl mi zlepšit stav nehtů, vlasů, eliminovat jejich vypadávání, rozjasnit pleť a rovněž mi ulevil od bolesti kloubů,” pochvaluje si zákaznice Olga.

Inca Collagen je vhodný pro všechny ženy:

  • pomáhá udržovat elastickou a hydratovanou pokožku,
  • podporuje růst zdravějších vlasů a pevnějších nehtů,
  • ocení ho maminky po porodu, kdy podporuje hojení ran, regeneraci těla po zátěži, zlepšuje vlasy a nehty, pomáhá bojovat s akné,
  • při kojení pomáhá regenerovat bradavky, podporuje také zdraví dásní a zubů,
  • dámám, které se rády hýbou, samozřejmě pomáhá udržovat pohybový aparát, zejména klouby a páteř v dobré formě.

Ale protože kolagen máme v těle všichni, samozřejmě si Inca Collagen mohou (a měli by) doplňovat i pánové. Vsaďte na kvalitní kolagen, ověřený tolika zákazníky a věnujte jej sobě i svým polovičkám. Ocení to celé vaše tělo.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Jak se získává kvalitní kolagen? Zjistěte, jak najít doplněk pro zlepšení kloubů i hezčí zevnějšek