Menu
MotherClub.cz
Jak zvládat mateřství

Jak se obléci, když je venku horko?

Teploty venku už přesahují třicítky a vy sháníte do svého šatníku pár lehkých a vzdušných kousků, které vám tyto dny pomohou přežít? Jaké materiály, střihy a barvy byste měli zvolit na tropické letní dny?

Letní materiály

Nikomu není příjemné, když se mu v horkých dnech lepí oblečení na pokožku. Takovým situacím se můžete vyhnout, pokud zvolíte oděv ze správného materiálu.

Mezi nejvhodnější materiály, které vám pomohou přežít parné dny, patří zejména len a bavlna, které jsou již takříkajíc letní klasikou. Bavlna je nejen pohodlná a vzdušná a výborně absorbuje vlhkost, ale navíc se i jednoduše pere a udržuje. Len sice patří mezi krčivejšie materiály, ale zároveň i jeden z najvzdušnejších. Na horké letní dny snad nenajdete lepší kombinaci, jako je například bavlněné tričko nebo top bez rukávů a lněné kalhoty či sukně.

Nezastupitelné místo mezi letními materiály však postupně dostává i prodyšný bambus, který se vyznačuje ještě lepšími absorpčními vlastnostmi jako bavlna.

Letní barvy a vzory

Základem letních outfitů je jednoznačně bílá barva, která je nejenže sama o sobě trendy, ale zároveň vytváří krásný kontrast s opálenou pokožkou. Zvolit samozřejmě můžete i jiné barvy, například odstíny růžové či béžové. Velmi stylové je, pokud je dokážete zkombinovat s kousky, které jsou jen o odstín či dva odlišné. Sáhnout přitom nemusíte výhradně po bledých odstínech, zajímavé jsou i jejich intenzivnější tóny

Nezapomeňte ani na výběr vhodných vzorů. Pro léto jsou mimořádně vhodné květinové či námořnické motivy, ale i vertikálně či šikmé proužky, například v trendy černo-bílé kombinaci. Klidně zkombinujte i dva vzory navzájem, ale tak, aby spolu ladily. Spojte například větší vzor s menším, výsledek vás příjemně překvapí.

Letní střihy

V vedrech se budete nejlépe cítit ve volných střizích. Ze svých šatníků přirozeně vytahujeme zejména šaty. Zajímavými letním kousky jsou například volné košilové šaty, šaty bez ramínek nebo s odhalenými zády. Svěže se však budete cítit například i ve volné košili, sukni, širokých kalhotách či jakémkoliv oversize kousku.

Náš tip: Nevíte, kde sehnat takové kousky? Podívejte se do obchodů Orsay či About you. Při nákupu můžete navíc i ušetřit. Pomůže vám přitom Orsay sleva nebo About you sleva.

A co obuv?

K letnímu outfitu samozřejmě patří i výběr vhodné obuvi. V horkých letních dnech zapomeňte na neprodyšné boty s uzavřenou špičkou. Dopřejte svým nohám vzduch a obujte je do lehkých sandálků s pevnou podrážkou. Nic nezkazíte ani konopnými espadrilkami, které jednoduše zkombinujete s elegantním i sportovním oblečením.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Jak se obléci, když je venku horko?