Menu
MotherClub.cz
Dětské hry

Jak naučit vaše děti počítat – nenásilně a hravě

Matematika je pro život velmi důležitá, a přesto ji řada dětí přestane mít velmi brzy po nástupu do školy rádo. Nejsou samy, vždyť i řada dospěláků se ještě dnes třese při vzpomínkách na hodiny matematiky Pokud chcete, aby si vaše dítě k počtům vypěstovalo kladný vztah už od útlého věku, pomohou i vzdělávací aplikace na mobil, díky kterým si budou matematiku cvičit prostřednictvím hry.

Samozřejmě, pokud dáte dítěti mobil do ruky, je třeba dodržovat několik zásad:

  • limitovat a hlídat dítěti čas strávený u obrazovky;
  • čas strávený u obrazovky kompenzovat chozením ven, pohybem či sportem;
  • nenápadně sledovat, co dítě na mobilu dělá, zda náhodou nesleduje nějaká nepovolená videa na YouTube;
  • vybavit vaše smartphony opravdu odolnými obaly na mobil, aby se dítě nepořezalo o prasklý displej, pokud mu vypadne z rukou.

sCool Matematika

Věk: 6–12 let

Tato aplikace je úplně jednoduchým opakováním pro děti, které se zrovna učí, nebo se zajímají o sčítání, odčítání, násobení či dělení. Aplikací je provede Dr. Popleta, který potřebuje dát číslům opět řád. Jde o úplně jednoduchou aplikaci, takže děti nebudou zbytečně vyrušovat nějaká videa nebo pohyblivé grafické prvky. Vy jim jen nastavíte, jaká čísla a jaké operace mají zrovna procvičovat, a už si mohou hrát, vlastně učit se.

Základní verze je zdarma a obsahuje sčítání a násobení. Plná verze i s odčítáním a dělením je už zpoplatněná menší částkou.

Doktor Popleta naučí vaše děti řešit jednoduché i složitější příklady. Zdroj: Archiv

Čísla a matematika pro děti

Věk: cca od 4 let

Další jednoduchá aplikace, která vašim dětem zlepší počty, je vhodná i pro menší děti, které ještě chodí do školky a které třeba ještě neznají znaménka plus, minus atd. Obsahuje také mnohem větší počet miniher, které vašim dětem ukáží pohled na čísla z různých úhlů. Mohou se tak třeba věnovat jednoduchému počítání do deseti prostřednictvím obrázků, ale mohou si taky zahrát matematické pexeso, nebo porovnávat čísla. Počítání do deseti je zdarma, plná verze hry je zpoplatněná.

Hra pochází od českého studia PMQ-Software, které nabízí i další kvalitní edukativní hry pro děti, jako je třeba Abeceda pro děti, Prostorová orientace nebo dokonce Logopedie.

Aplikace Čísla a matematika pro děti naučí vaše děti také porovnávat čísla. Zdroj: Archiv

2048

Věk: cca od 6 let

U této hry je věk opravdu jen orientační, jde totiž o skvělou logickou hru, kterou si zamilujete i vy a budete ji hrát do noci pod polštářem. Sice nejde prvotně o vzdělávací aplikaci, ale tato hra má hned několik benefitů. Dítě zcela nenásilně naučí násobky dvou, a to nejen do 2048, probudí v něm hlubší zájem o matematiku a zlepši mu logické myšlení. Podobných her najdete na Google Play i v App Storu opravdu hodně, takže můžete vyzkoušet, která grafická úprava zaujme vaše dítě nejvíce.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Jak naučit vaše děti počítat – nenásilně a hravě