Menu
MotherClub.cz
Jak zvládat mateřství

Jak nakupovat s kočárkem bez stresu? Jde to! Víme jak

Martina Mádlová

Martina Mádlová

23. 5. 2018

S péčí o děti se snoubí velmi zapeklitá logistika, kterou bezdětní často nechápou. Kolikrát se ptají, proč maminkám tak vadí nákupy s kočárkem. Ale už neví, jaké důkladné plánování je potřeba už jen při nákupu drobností pro denní provoz. Jak nakupovat s kočárkem a nezbláznit se?

Nákupy s kočárkem – špatná dostupnost

Sebrala jste všechnu odvahu, sbalila sebe i dítě, vyvezla kočár před dům a vyrazila na nákupy? Ale ouha, vstup je příliš úzký, jsou tam schody a  na výtah se tu jaksi zapomnělo. Nechat kočár bez dozoru před obchodem, jako to dělaly maminky za minulého režimu, rozhodně nechcete. Tak co s tím? Jedním z možných a přijatelných řešení jsou obchody, kde mají bezbariérový přístup. Většinou se jedná o všechny super nebo hypermarkety či velké nákupní domy.

S obtížným přístupem se rodiče nesetkávají jen v obchodech, ale i na úřadech či poštách, přitom právě tady by se více než jinde mělo na tuto skupinu lidí myslet. Pokud skutečně musíte právě do toho určitého obchodu, je řešením babička nebo dědeček, či hodná kamarádka. Možností je i v současnosti tolik moderní a oblíbené nosítko nebo šátek. Jednoduše si dítě uvážete na tělo a žádné dveře už pro vás nejsou nedostupné. Jiné řešení není. Přenosný výtah se vám do kočárku bohužel nevejde.

Nákupy s kočárkem a zázemí pro miminko

Velmi často se stane, zejména v případech kdy vás čekají dlouhodobější pochůzky, že musíte někde své dítě přebalit nebo nakrmit. A většinou ta chvíle přijde v tu nejméně vhodnou dobu. Jak řešit takovou situaci? Určitě nechcete stát uprostřed uličky a přebalovat řvoucí dítě nebo ho takto nepohodlně kojit. Zde zase zmíníme větší a modernější obchody, které už mívají zavedené zázemí pro rodiče s dětmi. Takové obchody vědí, že k nim maminky chodí nakupovat a vycházejí jim vstříc. V místnostech je připraven přebalovací pult i křesílko na kojení. Co si přát víc.

V krajních případech můžete volit i toaletu, nebo pokud jste na nákupech autem, můžete najít úkryt tam. Jestliže vám nevadí kojení na veřejnosti a počasí dovolí, můžete se klidně usadit na nějakou blízkou lavičku, které ve velkých obchodech bývají k dispozici. V menších prodejnách budete nejspíše muset vy i vaše dítko vydržet než vyřídíte to, co jste vyřídit chtěla a najdete nějaké příjemné místo pro uspokojení potřeb dítěte venku.

Nakupování s dětmi. 8 rad jak udělat z nákupů zábavu

Nákupy s kočárkem – zůstaňte doma

Velmi dobrá rada. Zůstaňte doma a do žádných obchodů nechoďte. Ptáte se, jak to asi máte udělat, když jídlo a drogerii nebo oblečení mít musíte? Je to jednoduché a zvlášť v době moderních technologií. Prostě si sednete doma k počítači a věci, které potřebujete, si objednáte. Dnes už jde objednat jídlo stejně jako nábytek. Tak proč si neušetřit nervy a zbytečný stres, když si jednoduše nákup uděláte od počítače a zůstane vám dostatek času vyrazit s kočárkem na nějakou hezkou a klidnou procházku třeba někam do přírody.

Nakupování s kočárkem se mění k lepšímu

I když se zdá, že je vlastně všechno špatně, zase tak hrozné to není. Pomalu se situace mění k lepšímu a čím dál více obchodů a institucí se snaží zpřístupnit své služby všem. Proto se čím dál více přidávají nájezdy a výtahy, aby i ti, kdo mají sebou kočárek nebo mají třeba nějaký zdravotní handicap, nemuseli od obchodu odcházet s nepořízenou. Naštěstí je dnes opravdu spousty možností, proto se nemusíte bát, že si nenakoupíte.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Jak nakupovat s kočárkem bez stresu? Jde to! Víme jak