Menu
MotherClub.cz
Péče o miminko

Jak na bezpečné a účinné praní dětského oblečení?

Každý rodič chce pro své dítě to nejlepší, a to platí i při praní jejich oblečení. Dětská kůže je jemnější a citlivější než kůže dospělého, a proto vyžaduje zvláštní péči. Pokud vás tedy zajímá, jak se nejlépe starat o oblečení našich nejmenších, pak čtěte dál. Níže pro vás máme ty nejdůležitější tipy, díky kterým dáte dětskému oblečení maximální péči.

Vyberte vhodný prací prášek

Vhodně zvolení prací prostředek je základ. Pokud vám tedy záleží na tom, aby dětské oblečení bylo co nejbezpečnější, zvolte takový prostředek, který má co nejmenší obsah chemikálií, parfémů nebo barviv. Ty mohou dráždit pokožku a způsobovat nejrůznější problémy. Pokud máte tu možnost, pak sáhněte po hypoalergenních pracích prášcích, které jsou přímo určeny pro děti.

Používejte správný program a vhodnou teplotu

Teplota a program praní je hned po prostředku ta nejdůležitější věc. Pro většinu dětského oblečení je dostačující teplota mezi 30 a 40 stupni. Jednak to bohatě stačí k tomu, aby se odstranily běžné skvrny a zároveň jsou k materiálům velmi šetrné. Co se týká nejvhodnějšího programu, pak zvolte mírný program. S tím si poradí každá pračka a vy tak minimalizujete namáhání oblečení – pomozte si tabulkou programů, která bývá součástí návodu k používání vaší pračky.

Oblečení důkladně vypláchněte

Po doprání se může stát (a dost často se to i děje), že na oblečení mohou zůstat zbytky pracího prádla. Proto pračku nastavte na důkladné propláchnutí. Některé mají v sobě zabudovanou funkci dvojitého oplachu, která je výborná právě pro dětské prádlo. Pokud ji tedy máte, pak ji rozhodně používejte.

Oddělujte dětské oblečení od dospělého

Pokud chcete být opravdu důkladní, pak se snažte prát dětské prádlo zvlášť od ostatního. Je to z prostého důvodu – dospělé oblečení může být kontaminováno bakteriemi nebo chemikáliemi, které mohou přežít praní. Také, některé může být barvené nebo tisknuté barvami, které by mohly přejít na dětské oblečení.

Pravidelně čistěte váš spotřebič

Ať už na vás v koupelně čeká pračka samotná nebo kombinovaná pračka a sušička, udělejte si alespoň jednou za měsíc čas a vyčistěte ji. Prací prostředky, bakterie nebo plísně se mohou hromadit v pračce a přenášet se dále na oblečení. Pravidelné čištění a údržba je proto velmi důležitá pro udržení oblečení vašeho dítěte čistého a bezpečného.

Sušte oblečení přirozeně

Pokud je to jenom trochu možné, pak tento typ oblečení sušte na sušáku nebo na šňůře. Tento způsob je k oblečení šetrnější na rozdíl od sušičky. Ty sice mohou být pohodlné, ale také mohou oblečení rychleji opotřebovat.

Praní dětského prádla

Zdroj foto: Marco / Adobestock.com

Nesnažte se naplnit pračku k prasknutí

Ono sice na první pohled může být lákavé nacpat do pračky co nejvíce prádla, ale to může způsobit, že se oblečení nevypere pořádně. Místo toho se snažte naplnit pračku jen zhruba do tří čtvrtin její kapacity.

Oblečení před prvním použitím vyperte

A nakonec pro vás máme jeden opravdu důležitý typ, který se týká nově zakoupeného oblečení. Před prvním nasazením nového kusu oblečení na dítě je tedy důležité ho nejdříve vyprat. Důvod je naprosto jednoduchý. Takto zakoupené zboží bylo volně vystaveno v obchodě a může na něm být mnoho bakterií, chemií a jiných nežádoucích věcí.

Bezpečnost a pohodlí našich dětí je na prvním místě. Díky těmto tipům pro praní můžete zajistit, že oblečení vašeho dítěte bude tak jemné a bezpečné, jak je to jen možné.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Jak na bezpečné a účinné praní dětského oblečení?