Menu
MotherClub.cz
Jak zvládat mateřství

Jak chytré hodinky zvyšují výkon a produktivitu při sportu?

Chytré hodinky jsou nepostradatelným pomocníkem během sportovních aktivit. Pokud je ještě nemáte, pak byste si je rozhodně měli brzy pořídit. Pomohou vám zvýšit efektivitu i výkon, a to díky několika šikovným funkcím.

Chytré hodinky zvýší vaši motivaci a budou monitorovat váš výkon

Ať už rádi jezdíte na kole, na bruslích, chodíte běhat, procházíte se, děláte silový trénink, jógu, plavete, nebo se zaměřujete na HIIT, vždy se vám budou chytré hodinky hodit. Zvládnou monitorovat váš výkon, což vám umožní lépe a přesně sledovat nejen své pokroky, ale také plánovat každý trénink. Hodinky vás upozorní na stanovené cíle a tím vás budou nutit držet se tréninkového plánu. Pokud jste soutěživí nebo vám porovnání se s ostatními lidmi pomáhá udržet motivaci, pak uvítáte možnost sledovat aktivity ostatních uživatelů konkrétních hodinek.

S chytrými hodinkami budete mít větší přehled o svých zvycích i kondici

Chytré hodinky nabízejí hned několik funkcí, které při budování fyzické kondice a zlepšování výkonu nepochybně oceníte.

Sledování spánku

Možná vás překvapilo, že mluvíme o sportu, a začínáme spánkem. Ten je ale pro svalovou regeneraci a zvyšování výkonu velmi důležitý. Hodinky sledují, jak dlouho usínáte a kolikrát za noc se probudíte. Poskytují vám informaci i o tom, jak kvalitně jste spali a kolik máte energie. Tento ukazatel najdete například na hodinkách Garmin jako „Body Battery“. Pokud tedy např. zjistíte, že jste byli v noci často vzhůru a spánek nebyl kvalitní, můžete následující den do svého programu zařadit více odpočinku či méně náročný trénink.

Sledování tělesných funkcí

Při sportu vás budou pravděpodobně nejvíc zajímat ukazatele tělesných funkcí. Chytré hodinky dokážou měřit tep, spálené kalorie nebo množství nachozených kroků či vystoupaných pater. Sami si nastavíte cíl a pak sledujete, zda jej dosahujete, či nikoli (a je tudíž třeba zvýšit své úsilí).

Sdílejte své úspěchy a sledujte ostatní

Přes aplikaci je možné sledovat aktivitu i jiných uživatelů chytrých hodinek, můžete se tak dozvědět např. o zajímavých trasách na běh v okolí vašeho bydliště. Uvidíte, zda už si byl váš známý dnes zaběhat nebo zda vaše kamarádka ráno odcvičila svou sestavu cviků. Informace o trénincích samozřejmě můžete, ale nemusíte sdílet s ostatními.

Proč si pořídit chytré hodinky namísto fitness náramku?

Možná vás napadlo, v čem je přidaná hodnota chytrých hodinek oproti klasickému fitness náramku. Liší se v mnoha ohledech. Díky čemu bodují hodinky?

  • Umožní vám si zavolat, přečíst příchozí zprávu nebo přehrát hudbu.
  • Celá plocha jejich displeje je o dost větší než v případě fitness náramku, takže jsou uživatelsky příjemnější.
  • Disponují širší nabídkou jednotlivých funkcí.
  • V neposlední řadě mají atraktivnější vzhled a stávají se tak i módním doplňkem.
Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Jak chytré hodinky zvyšují výkon a produktivitu při sportu?