Menu
MotherClub.cz
Jak zvládat mateřství

Jak být po porodu brzy fit?

Komerční sdělení

Komerční sdělení

29. 12. 2019

Těhotenství je jedno z nejkrásnějších období ženy. A to i přesto, že nás trápí nevolnosti, cítíme se tlusté a neohrabané, ke konci se kolébáme jako kačenky. Po porodu na všechno zapomeneme a říkáme si, že to klidně prožijeme znovu. Kromě krmení, ublinkávání a přebalování ale řešíme ještě jednu věc. Jak se zbavit přebytečných kil, která nám zůstala.

Pro řadu z nás je to neřešitelný problém. Závidíme těm, které kila ztrácí kojením a snažíme se přijít na to, jak se kil zbavit. Nejlepší cestou je co nejdřív najet na zdravý životní styl. Jíst kvalitní a vyváženou stravu, najít si čas na sebe i jídlo.

To se snadno řekne, hůř dělá. Kolikrát v pyžamu i obědváme, zuby si čistíme při krmení a když se partner vrátí z práce, máme pocit, že přišel nějak brzo. Vždyť ještě nemáme ani uklizeno.

Kde se kila v těhotenství berou?

To, že během těhotenství žena přibere na váze je naprosto normální. Jak by také ne. Placenta, plodová voda, plod, zvětšený objem krve i prsní tkáň prostě něco váží. Přebytečný tuk vám pak poslouží jako záložní energie. Když ho ale je nadbytek, je třeba s tím něco dělat. Kdy je ten správný čas začít hubnout? A jak začít?

Jak se poporodních kil zbavit?

I když máte pocit, že neděláte nic jiného, než že přebalujete, krmíte, přebalujete, krmíte, a tak stále dokola, není to pravda. Běháte kolem toho malého stvoření, které je na vás závislé a dáváte mu vše co potřebuje. Jste unavená a přesto šťastná. Hýbete se a děláte tak něco pro své zdraví. Jenže nic se nemá přehánět a je třeba myslet i na sebe.

Chcete hubnout? Kojte!

Dítěti dodáte všechny potřebné živiny a vy se lépe zotavíte. Při kojení se totiž stahuje děloha a tělo se pomalu navrací do normálu. Stejně tak i vaše váha.

Nezapomínejte dodržovat pitný režim

Nejenže se bude tvořit dostatek mléka pro vašeho drobečka, ale podpoříte tak snahu těla odvést pryč všechny odpadní látky. Během spalování tuků se totiž v těle uvolňují toxiny, které je třeba močí vyloučit.

Náš tip: Pijte pravidelně v menších dávkách. Když celý den nebudete pít, bude vás bolet hlava a budete unavená. Když pak naráz vypijete hodně vody, odvedete z těla močí nejen toxiny, ale i cenné minerály.

Jak být po porodu brzy fit

Procházky s kočárkem vám udělají dobře

Na těle i na duši. Vyvětráte si hlavu a uděláte i něco pro své tělo. Zezačátku procházka nemusí být nijak dlouhá. Trasu postupně prodlužujte. Uvidíte, že i kila půjdou dolů.

Náš tip: Až se z porodu zotavíte, můžete začít i s cvičením. Ideální je kardio cvičení. Zaběhejte si, projeďte se na kole, nebo si jděte zaplavat.

Proteinová dieta. Jídelníček na týden pro růst svalů

Pozor na diety

I když chcete zhubnout a být zase šik jako dřív, nemůžete se jen tak vrhnout do diety. Jídelníček si upravte, dejte si ale pozor, abyste tím svůj organismus spíš nezatížila.

Náš tip: Zkuste ketonovou dietu, která je bohatá na proteiny, vlákninu, vitamíny i minerály a obsahuje minimum sacharidů.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Jak být po porodu brzy fit?