Menu
MotherClub.cz
Péče o miminko

Hurá, je na světě. Jaký dárek věnovat k narození miminka?

Ať už se narodilo miminko vaší kamarádce, sestře nebo třeba švagrové, je to vždy krásná událost. Podívat se na děťátko se nechodí s prázdnou. Jaký dárek přinést, aby opravdu potěšil?

Vybrat ten správný dárek k narození miminka není jednoduché. Každá maminka je jiná a ocení něco jiného, do jejího vkusu se nemusíte vždy trefit.

Tipy na dárky pro miminko

Dárkem, kterým nic nezkazíte, jsou peníze. Řadě lidí takový dar ovšem přijde velmi neosobní. Navíc, kdo by odolal přinést dítku alespoň nějakou malou pozornost, že?

Oblečení a kosmetika

Na trhu můžete najít řadu bodýček s jménem nebo vtipným nápisem. V mini velikosti jsou zkrátka tak roztomilé. S jejich pořízením ale buďte opatrní. Nemusíte se trefit ani do potřebné velikosti, ani do vkusu maminky. Navíc pro novorozence už maminka určitě bude mít oblečky již nakoupené, pořiďte proto, pokud trváte na oblečení, raději větší velikost.

Jinak se zaměřte spíše na doplňky – čepičku se jménem, vtipný bryndák (i když látkové nejsou nejpraktičtější) nebo třeba držák na ponožky. Pokud si nejste jistá, určitě potěší i dárková poukázka na nákup dětského oblečení nebo do lékárny.

Stejně sporný je i nákup dětské kosmetiky, nemusíte se trefit do značky, kterou novopečená maminka plánuje používat.

Plenkový dort či startovací sada

Jako velmi populární dárek k narození dítěte se v poslední době rozšířil plenkový dort. Může mít i podobu kočárku nebo třeba tříkolky. Kromě látkových plenek se širokým využitím často obsahuje třeba i plyšáka, deku, ručník nebo lahvičku.

V podobném duchu se nese i startovací sada pro miminko, kde jsou potřeby pro dítě naskládané třeba ve vaničce nebo košíku.

Sadu či dort můžete koupit již hotové, nebo se do jejich výroby pustit sami.

Vzpomínkové dary

Dalším tipem na dárek pro čerstvou maminku jsou vzpomínkové předměty, tedy takové, které si uchová delší dobu a bude se k nim často vracet. Sem patří třeba kniha Naše děťátko, kam si může zapisovat pokroky miminka. Oblíbená je i sada na otisk nožiček.

Pro uchování vzpomínek je dobrým tipem sada, která obsahuje samolepky s čísly měsíců od 1 do 12. Ty se každý měsíc nalepí miminku na bodýčko a vyfotí se. Na konci prvního roku života pak budou mít rodiče krásný přehled o tom, jak který měsíc dítko vypadalo a jak se vyvíjelo.

Jak správně oblékat novorozence? Rady pro nastávající maminky

Úžasným, i když nákladnějším dárkem je pak poukaz na focení se s miminkem.

Velkou radost určitě udělá i vlastnoručně vyrobený dárek. To je ideální příležitost pro ty, kteří umí šít nebo plést, případně jsou jinak manuálně zruční.

Někdy i novopečení prarodiče váhají, co se dává k narození dítěte. Ti mohou kromě příspěvku na nákup praktických věcí (kočárek, postýlka) darovat i dražší věc. Třeba náušnice pro holčičku. Vrací se i tradice dukátu s rokem narození dítěte, případě zlatého dudlíku. Takový dárek je ale lepší konzultovat s čerstvou maminkou dopředu, všechny to nemusí ocenit.

Praktické dary

Některé ženy budou radši, když dostanou spíše praktické dárky. I když se zde nabízí třeba pořízení plen (nebo kosmetiky) pro miminko, pokud nevíte, kterou značku chce maminka používat, raději vyberte něco jiného.

Nabídka je široka, můžete pořídit třeba přebalovací podložku (ať už textilní nebo jednorázové), nahřívací polštářek s třešňovými peckami na bolavé bříško miminka, příbor a jídelní sada pro první pokusy s příkrmy, hrací deku nebo třeba tašku ke kočárku. Záleží na tom, kolik chcete do dárku investovat.

Prdíky u novorozence. Jak je poznáme a co miminku uleví

Dalším tipem, co koupit kamarádce k narození miminka, je třeba deka (oblíbená je španělská) nebo prsťáček na čištění zubů miminka.Vybrat můžete třeba i nějakého muchláčka nebo plyšáčka pro dítě, případně vzdělávací hračku na později.

Skvělým tipem na praktický dárek pro miminko se jménem je nálepka na auto. Můžete vybrat třeba obrázek andílka nebo čertíka.

Dárek pro novopečené rodiče

Oba čerství rodiče určitě dříve či později využijí, pokud jim jako dárek k narození miminka darujete svoji výpomoc. Zkrátka jim nabídněte, že jim někdy pohlídáte dítko, povozíte kočárek, uvaříte nebo třeba uklidíte. Nejlepší na tom je, že vás to kromě vašeho času a úsilí ani nebude moc stát.

Pokud chcete potěšit čerstvou maminku

Dárek pro miminko do porodnice přinese snad každý, kdo přijde. Občas se ale zapomíná pro ženu, která si toho hodně vytrpěla, aby přivedla na svět nového človíčka. Je proto vhodné myslet i na dárek pro čerstvou maminku.

Každá žena jistě ocení květinu. Manžel či přítel jí může darovat i nějaký šperk.

Vhodným dárkem pro ženu k narození dítěte je i třeba poukázka na masáž či kosmetika k péči o tělo. Volte takovou, která je vhodná i při kojení a nevyvolá žádné alergie u miminka. Pěkným dárkem může být třeba i koš jídla vhodného pro kojící maminky (tedy nic nadýmavého ani dráždivého, ale například čaj na podporu kojení a podobně).

Dítě nemá rádo babičku. Proč ji odmítá?

Co pro pyšného tatínka?

Dobrý dárek k narození dítěte pro otce je jistě nějaký dobrý alkohol (není-li abstinent) a potom také cokoliv s nápisem tatínek (daddy). Řada mužů ocení také praktické dárky potřebné pro miminko, jako je například váha, monitor dechu a řada dalších.

Narození dítěte je zkrátka významná událost v životě každého čerstvého rodiče. Hodí se ji oslavit vhodným dárkem, který jistě novopečenou maminku i tatínka potěší.

Ohodnoťte tento článek:
3,8
Právě čtete

Hurá, je na světě. Jaký dárek věnovat k narození miminka?