Menu
MotherClub.cz
Peníze na mateřské

Hledáte levný let? Podívejte se na eSky.cz!

Láká vás dovolená daleko za hranicemi, ale při dnešních cenách máte hluboko do kapsy? Poradíme vám, kde najít levné letenky prakticky kamkoliv.

Existuje mnoho způsobů, jak najít nejlevnější letenky na internetu. Nabízíme sedm tipů:

#1 Použijte srovnávače letenek

Na internetu existuje mnoho webových stránek a aplikací, které srovnávají ceny letenek od různých leteckých společností a agentur. Mezi nejpopulárnější patří například Skyscanner, eSky, Momondo, Google Flights, nebo Kiwi.com.

Kromě ceny šetří srovnávače také váš čas. Místo toho, abyste Londýn letenky – eSky.cz hledali postupně na stránkách různých leteckých společností, srovnávače vám je rovnou a přehledně seřadí včetně cenných informacích jako jsou časy odjezdů a příjezdů, trvání letu, počet mezipřistání a další. To vám pomůže rozhodnout se, který let je pro vás nejvhodnější.

Londýn

#2 Zimní měsíce a všední dny

Letenky mohou být mnohem levnější, pokud cestujete v chladnějších zimních měsících nebo všedních dnech. Proč? Důvod je prostý. V letních měsících bují na světě turistická sezona. O sobotách a nedělích mají zase zaměstnanci volno a víkendy využívají k cestování a poznávání nových zemí a měst.

#3 Last minute

Některé letecké společnosti nabízejí levné letenky na poslední chvíli. Tyto nabídky jsou obvykle dostupné v týdnech a dnech před odletem. Je to ale rizikové, protože není jisté, zda bude k dispozici let, který splní vaše požadavky.

Pokud jste připraveni vyrazit na dovolenou bez určitého cíle, můžete si vybrat z nabídky last minute letenek do destinace, kterou jste nikdy předtím neviděli ani o ní neuvažovali. Můžete tak prozkoumat nové místo za nižší cenu.

#4 Využijte přestupů

Lety s přestupy jsou obvykle levnější než přímé lety. Většina leteckých společností nabízí přestupy na hlavních letištích, která mohou být výhodná, pokud je přestup dostatečně dlouhý a zajistí vám čas na přechod na další let.

Pokud máte dalekou cestu, přímé lety z Prahy letenku obvykle značně prodraží. Pokud tedy máte čas, ale ne moc peněz na zbyt, lety s přestupem můžou být řešením.

Praha

#5 Sociální sítě

Některé letecké společnosti nabízejí exkluzivní slevy a nabídky na svých účtech na sociálních sítích. Proto se ujistěte, že odebíráte tyto účty a pravidelně je sledujte.

#6 Hlídejte slevy

Některé kreditní karty nabízejí bonusové body, které mohou být použity k nákupu letenek nebo ubytování. Tyto body mohou snížit celkové náklady na cestování. Stejně tak existují skupinové slevy pokud cestuje třeba celá rodina.

Na sníženou cenu mají mnohdy nárok také studenti vysokých škol, středních škol a dokonce i studenti jazykových kurzů. Stejně tak nabízejí některé letecké společnosti slevy pro seniory ve věku nad 65 let.

Většina leteckých společností má věrnostní programy, které umožňují členům sbírat body za nákup letenek a další produkty. Tyto body mohou být poté využity k nákupu letenek se slevou.

#7 Použijte anonymní režim pro prohlížení

Některé webové stránky používají tzv. dynamické ceny, které se mohou měnit podle toho, jak často na ně stránku přistupujete. Proto je doporučeno používat anonymní režim pro prohlížení, aby se zabránilo zvyšování cen.

Použití anonymního režimu vyhledávání nemusí vždy vést k nižším cenám, ale může to být užitečný nástroj pro minimalizaci možnosti, že letecké společnosti sledují vaši aktivitu na internetu a nabídnou vám dražší letenky.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Hledáte levný let? Podívejte se na eSky.cz!