Menu
MotherClub.cz
Jak zvládat mateřství

Fototapety lesa: 4 tipy na zajímavé motivy

Lesní společenství po věky fascinovalo obrovské množství lidí. Vyzařuje z něj totiž tolik potřebný klid, jehož se nám nedostává. Dnešní doba je doslova napěchovaná všudypřítomným stresem, kterého se všichni chceme zbavit. Bohužel se to ale většinou vůbec nedaří. Přesto jeho dopady určitě zmírnit jde, a to třeba vytvořením příjemného prostředí, v němž žijeme. Naším tipem je pořízení stylových fototapet. Les je rozmanitým společenstvím mnoha rostlin i živočichů, takže i fototapeta lesa může být velmi zajímavá a pestrá. Pokud nevíte, jaký motiv by se třeba hodil právě k vám domů, jste na správném místě. My vám právě v tomto článku nabídneme hned několik alternativ, z nichž vás určitě některá zaujme.

Monotónní, ale elegantní březové háje

Naším prvním tipem je fototapeta, na níž jsou vyobrazené břízy. Tyto krásné stromy se vyznačují především bílo černou kombinací barev. Ta je v podstatě nesmrtelná a již po dlouhá léta se právě odstíny těchto dvou barev prosazují v mnohých interiérech. Velkou výhodou černé a bílé je fakt, že se dají kombinovat s jakýmkoli nábytkem. To samé platí i o výmalbě. Korespondují i s barevnými stěnami. Pokud ovšem chcete mít interiér pouze ve dvou barvách, případně ještě v šedém odstínu, nic takto nemůžete zkazit. Vynikající je třeba maximální detail na kmen břízy, který dá vyniknout nepravidelnostem v kůře a také samozřejmě oné kombinaci bílé a černé. Moc hezký je i záběr, na kterém se březový háj honosí svými barvami ve svitu slunce.

Pestrobarevný podzim v lese

Návštěvy lesa nejvíce lákají především na podzim. Právě v tomto období jednak rostou houby a jednak se také příroda pomalu chystá na zimu, což je neskonale kouzelné. Už jenom pohled na barvící se lesy vyvolává v člověku nejen notnou dávku nostalgie, ale i velmi příjemné pocity a snění. Je pouze na vás, jaký konkrétní motiv podzimního lesa zvolíte. Velmi oblíbené jsou záběry z ptačí perspektivy, kdy jde krásně vidět mozaika barvicích se stromů. Některé mají ještě stále svou tradiční zelnou barvu, jiné postupně žloutnou, červenají a zkrátka mění odstíny tak, že hra barev je celkově velmi pestrá. Výbornou volbou je i makro zahrnující listy a jejich typické zbarvení. Když se k němu přidá ještě charakteristické probarvení samotné struktury listů, záběr vypadá hodně netradičně. Fototapeta podzimní les vás zkrátka nezklame v jakékoli podobě.

fototapeta les podzim Obývací pokoj

https://myloview.cz/fototapety/podle-kategorie/priroda/les/

Exotické palmy s velkými listy

Pokud máte raději exotiku, není problém vybrat si třeba i palmy. Tyto stromy rostou především v tropických a subtropických oblastech, které si právě přítomností stylové fototapety můžete bez problémů připomenout. Je pouze na vás, jakou bude mít konkrétní záběr podobu. Můžete si vybrat třeba celý palmový háj vyznačující se stejnorodostí a zelenou barvou, jež je opravdu velmi sytá. Do interiéru získáte prvek, který bude netradiční a i návštěva se za takovouto fototapetou vždy ohlédne. Palmy mohou být ale zobrazené klidně i na pláži, a to v podobě solitérů v kombinaci s pískem a mořskými břehy. Tady vynikne mnohem více barevných odstínů a pokoj se vcelku prosvětlí a odlehčí.

fototapeta palmy Ložnice

https://myloview.cz/fototapety/

Tmavý les za deště či ve večerních hodinách

Máte pocit, že tmavý obraz by se do interiéru nehodil? Nemusí tomu tak být. Do obývacího pokoje si skutečně dáte spíše světlejší odstíny barev, což platí třeba i o pokoji pro děti. V ložnici ale tmavší barvy být mohou. Hodí se mimo jiné také třeba do koupelny. Tady může kompletně celou jednu stěnu zdobit kouzelná fototapeta lesa, která zachycuje lesní společenství ukládající se ke spánku. Fototapeta na zeď les zobrazuje v poměrně pochmurné atmosféře, nicméně zcela reálně. Do koupelny se hodí naprosto perfektně. Vždyť právě tady relaxujete a prožíváte spousty příjemných chvilek, které nehodláte zapomenout. Není třeba se přitom rozptylovat barevnými odstíny a přemýšlet nad nějakými závažnějšími věcmi. Tmavý les k takovémuto bezděčnému snění přímo vyzývá a vy nebudete alespoň chvíli řešit spousty starostí všedních dní, jimiž jste bezesporu obklopeni

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Fototapety lesa: 4 tipy na zajímavé motivy