Menu
MotherClub.cz
Dětské aktivity

Dovolená s dětmi? Tímhle je zabavíte při cestě i na místě

Rádi byste vyrazili s rodinou na dovolenou, ale obáváte se, jak by děti zvádly nudu při dlouhé cestě? Nevíte, jak je během dovolené zabavíte? Připravili jsme několik tipů, díky kterým vaše obavy zmizí.

Ať cesta rychle uteče

Když se dobře připravíte a budete mít v rukávu dobré triky, cestování proběhne hladce. Až poletíte třeba na Kanárské ostrovy, dovolená se vám nezhatí hned na začátku během cesty. Co udělat proto, aby všem rychle utekla?

Zabavte děti například příběhy. Můžete je vyprávět sami podle své fantazie, číst je z knihy nebo se inspirovat destinací, na kterou máte namířeno. Výborně funguje, když děti do vyprávění zapojíte. Ptejte se, jak má příběh pokračovat, jak dělá které zvířátko… Zvolit můžete i příběh na pokračování, kdy se ve vypravování prostřídáte. Zapojte klidně i více lidí. Postupuje se v kruhu, každý řekne jednu větu.

Pokud nejste zásadně proti interakci dětí s elektronikou, vezměte si do letadla tablet a sluchátka. Pustíte mu oblíbené (audio)pohádky, zahraje si nějakou hru a o zábavu bude mít postaráno. A co vymyslet při čekání na spoj nebo při cestě autobusem na hotel? Zahrajte si hádací hru, při které druhý musí uhodnout, na co ten první myslí. Okruh předmětů ohraničte na to, co zrovna vidíte kolem sebe.

Nuda na pokoji?

Se zábavou na pokoji je to trošku jednodušší, protože nejste omezeni malým prostorem. Příprava je ale neméně důležitá, protože věci musíte zabalit už doma. Určitě znáte oblíbené hračky a aktivity svého dítka. Přidáváme k tomu ještě pár osvědčených tipů.

Přibalte do kufru pastelky s blokem a omalovánkami. Dítě může nakreslit, co ho za ten den nejvíce zaujalo, nebo vybarvit obrázek pro paní delegátku či jinou osobu, která mu padne do oka. Oblíbená je také stíratelná tabulka, která je praktická i na cesty. Lze na ní libovolně kreslit nebo ji využít pro hru.

Klasika, která se neomrzí, jsou společenské hry. Vezměte s sebou karty, cestovní Člověče, nezlob se, kostky… Cokoliv, pro co se místo v kufru ještě najde.

Na pláži se najde spousta zábavy

Tady to se zábavou budete mít opravdu snadné. Když budete mít lopatku a bábovičky, děti zabavíte raz dva. Nemusíte je ani balit už doma, kolem pláže najdete plno možností, kde je pořídit. A vedle nich další hračky a sportovní náčiní, které se na pláž skvěle hodí.

Co vám poradíme kromě cachtání v moři, hraní si s pískem, hledání mušliček nebo pinkání s míčem? Věnujte dětem starý fotoaparát, na který si zaznamenají všechno, co je zajímá. Získáte tak skvělou možnost vidět dovolenou jejich očima a ony budou mít radost, že dostaly takovou příležitost.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Dovolená s dětmi? Tímhle je zabavíte při cestě i na místě