Menu
MotherClub.cz
Těhotenství

Domácí těhotenský test: čachry s jedlou sodou aneb jak si ženy pomáhají bez testu z lékárny?

Zajímá vás, jak zjistit, jestli jste těhotná, aniž byste musela utíkat pro test do lékárny a ještě vás u toho viděla zvědavá sousedka? Ženy bývají velmi vynalézavé. A tak vymyslely i prakticky ověřily několik důmyslných pokusů, z nichž mnohé připomínají testování ze sady Malý chemik. Které to jsou? Jen pozor, vyzkoušet je samozřejmě můžete, ale my za ně neručíme!

Jak se prokazuje rané těhotenství

Toužebně očekávané dvě čárky na těhotenském testu má za následek zvýšená hladina hCG, která se již na samém počátku těhotenství snadno prokazuje z moči. Ovšem nemá to smysl dříve než v době, kdy byste normálně měla mít menstruaci, což je zhruba 2 týdny od početí. Humánní choriový gonadotropin (hCG) se začíná zvyšovat teprve kolem 11. dne od početí. Tehdy úplně nejdříve můžete zjistit, že jste těhotná. Tyto informace uvádí webový magazín Flo Health v článku 11 Days Past Ovulation: Early Pregnancy Symptoms.

Na stejném principu jako klasický těhotenský test z lékárny může fungovat i domácí těhotenský test, který si lze velmi snadno připravit z domácích surovin. Představíme vám několik tipů uvedených na webu healthline.com. Podle článku Homemade Pregnancy Tests můžete vyzkoušet následující domácí přísady, které vám mohou zareagovat s ranní močí, pakliže jste těhotná. Nejde přece o nic víc než o chemickou reakci…

I tak byste ale měla co nejdříve zajít do lékárny, podívat se, zda máte skutečně na testu dvě čárky, a poté se neprodleně objednat na gynekologii. Je spousta případů, kdy těhotenský test z lékárny vyjde falešně pozitivně, anebo se jedná o mimoděložní těhotenství, které může být pro ženu životně nebezpečné. Proto je potřeba, aby vaši graviditu potvrdil lékař a také vám sdělil, zda všechno probíhá v pořádku.

Mimoděložní těhotenství a jeho příznaky. Jaká existují řešení tohoto stavu?

Domácí těhotenské testy

Všechny níže uvedené domácí testy mají něco společného: potřebovat budete svou ranní moč a některou z dalších domácích surovin. Většinou se těhotenství prokáže tím, že vzniklá substance začne pěnit. Je třeba ale spíše předpokládat, že může jít o následek pH vaší moči. Přesvědčte se sami…

Domácí těhotenský test s cukrem

Připravte si ranní moč v kelímku od jogurtu nebo skleničce a nasypte do ní 2 lžíce cukru. Po chvíli uvidíte, co se začne dít. Pokud jste těhotná, cukr by se neměl rozpouštět, ale začít bublat, pěnit a spojovat se do větších celků.

Domácí těhotenský test se solí

Obdobný test můžete provést se solí. Použijte stejné množství jako v případě testu s cukrem. Pokud jste těhotná, začne sůl lehce pěnit.

Domácí těhotenský test s jedlou sodou

Pokud máte doma jedlou sodu, můžete vyzkoušet i tento test. 2 lžíce jedlé sody zalijte ranní močí a pozorujte, co se začne dít. Pokud soda bude pěnit, je možné, že jste těhotná.

Domácí těhotenství test se zubní pastou

Zajímavý a osvědčený je těhotenský test se zubní pastou. Potřebovat budete: opět ranní moč a bílou zubní pastu. Obě ingredience smícháte a pokud jste těhotná, zubní pasta by měla začít modrat a pěnit.

Falešně pozitivní či negativní těhotenský test. Proč někdy nejsou výsledky spolehlivé?

Domácí těhotenský test s pampeliškami

Tento test se dá provádět spíše v létě či na jaře. Utrhněte si dva pampeliškové listy a zalijte je ve skleničce ranní močí. Jestliže jste těhotná, listy by mohly začít červenat.

Domácí těhotenský test s mýdlem

K tomuto domácímu těhotenskému testu vám postačí kousek obyčejného mýdla, které zalijete ranní močí. Pokud vám mýdlo začne pěnit, je možné, že jste těhotná.

Domácí těhotenský test s obilím

Kupte si ve zdravé výživě celé zrno ječmene či špaldy, dejte si pár zrn na mističku nebo do kelímku a zalijte je svou ranní močí. Pak musíte pár dní počkat a případně zrna močí znovu zalévat. Pokud vám do dvou dnů zrna začnou klíčit, jste těhotná. Jestli spíše vyklíčí zrno ječmene, bude to chlapec, když špaldy, bude to děvče.

Test s prstýnkem na niti

Poproste kamarádku, aby vám zatočila vaším snubním prstenem upevněným na niti nad vaším bříškem. Pokud bude prstýnek opisovat kružnice, jste možná těhotná, pokud se bude rovně kývat, tak si na děťátko ještě budete muset chvíli počkat.

Pohled do očí a změny v obličeji

Sama se v zrcadle příliš nesledujte, váš vlastní úsudek totiž může být dost zkreslený. Poproste ale kamarádku nebo jinou blízkou osobu, která vás zrovna nevidí každý den a při setkání se jí zeptejte, zda jí nepřipadáte nějak jiná v obličeji či při pohledu do očí. Uvidíte, co vám odpoví…

Tak my si myslíte, že to by mohlo stačit. A pokud vás žádný z testů nepřesvědčil, určitě byste si do té lékárny zaběhnout měla…

Ohodnoťte tento článek:
4
Právě čtete

Domácí těhotenský test: čachry s jedlou sodou aneb jak si ženy pomáhají bez testu z lékárny?