Menu
MotherClub.cz
Horoskopy

Dítě ve znamení lva je malý král. Čemu by se mělo naučit?

Pokud v létě očekáváte narození svého dítěte, které má být zrozeno ve znamení lva, možná vás zajímá, jaké povahové vlastnosti a dispozice bude mít. Možná už ale doma takového malého pobíhajícího lvíčka máte, anebo jste sami narození ve znamení lva. V tomto případě můžete zavzpomínat na své vlastní dětství a popřemýšlet, zda by vám bylo milejší, aby vaši rodiče věděli s kým mají tu čest a jak se k malému lvíčkovi patřičně chovat. Lví vlastnosti nelze brát na lehkou váhu, vždy lev je přece král! A chce vládnout… Jaké jsou tedy děti narozené ve znamení lva a jak k nim nejlépe přistupovat?

Znamení lva a co se o něm povídá

Znamení lva patří k nejarogantnějšímu znamení. O lvech se říká, že jsou povýšení a chtějí být obdivováni. Potřebují zkrátka vládnout. Není se čemu divit, vždyť i ve světě zvířat je lev králem. Silný, mocný, vladař, který potřebuje, aby ho ostatní uznávali. Ale nebojte se, lvi mají i spoustu pozitivních vlastností! Berte to zkrátka tak, že vaše dítě je výjimečné! Lev patří mezi ohnivá znamení a jeho vládcem je Slunce. A Slunce potřebuje zářit, poskytuje světlo a teplo nám všem!

Znamení zvěrokruhu a povaha dítěte

Každý lev je však jiný. U některého lva bychom mohli říct, že vůbec nemá typické lví vlastnosti, zato další lví zrozenec přesně zapadá do astrologického popisu tohoto znamení zvěrokruhu. Rozhodující je ale vždy individualita a jedinečnost každého dítěte. Nejdůležitější je jeho základní horoskop (radix), který vám astrolog vypočte na základě přesného místa, data a hodiny narození. Povahu dítěte totiž neurčuje pouze sluneční znamení, ale i spousta dalších aspektů, postavení ostatních planet, především také ascendent dítěte.

Jak vypočítat ascendent a proč je tak důležitý čas narození?

Dítě lev a jeho charakteristika (22. července – 23. srpna)

Dítě narozené ve znamení lva již od kolébky vyzařuje vnitřní sílu, silnou emotivitu, velkou kreativitu a touhu po tom být ve středu dění. Potřebuje, aby si ho někdo dostatečně všímal, aby jej uznával a obdivoval, proto je také ochotné pro to ledacos udělat. Malý lvíček velmi dramaticky prožívá své emoce, takže se můžete připravit na častá divadelní představení. Je to obvykle radostný a pozitivní člověk, který září jako sluníčko.

Má smysl pro čest a spravedlnost, příčí se mu jakékoliv bezpráví, je ochoten pomáhat druhým a chce být za to uznáván. Svou oblíbenost si však nepotřebuje nijak získávat, obvykle má takové charisma a je to taková osobnost, že se automaticky stává středem každé společnosti.

Lvi bývají také velmi hrdí, ješitní, vztahovační, snadno se jich ledacos dotkne. Jsou zvýšeně sebestřední a citliví na svou vlastní osobu. Rádi mluví o sobě a milují pohodlí, luxus a bohatství. Pro lvy bývá také typické to, že rádi spí a mívají krásné dlouhé a husté vlasy, anebo jsou na své vlasy velmi citliví. To se dá snadno vysvětlit tím, že i pro lva je přece jeho hříva jeho velkou chloubou.

Jaké je dítě narozené ve znamení lva?

Dítě narozené ve znamení lva již od kolébky vyžaduje velkou pozornost. Bývá uřvané jako lev. Obvykle je velmi hyperaktivní, usměvavé, temperamentní, zkrátka si hned všimnete, že má v oku jiskru a oheň v těle. Lvi ale také rádi spí, odpočívají, líně se vyhřívají na slunci, takže nečekejte žádnou nadměrnou fyzickou aktivitu, lev dělá spíše jen to, co chce a co ho baví. Všimnout si určitě můžete výrazných emočních projevů. Lvi bývají velice citliví a vztahovační, hned se jich všechno dotkne. Matku i zdroj potravy (prso) si budou velmi dravě uzurpovat pro sebe a běda, kdyby jim vstoupil do cesty nějaký vetřelec (ať už třeba táta nebo sourozenec)!

Pro matky bývá malý lvíček nejoblíbenějším dítětem, pro kterého by snesly modré z nebe, neboť i on si právě dokáže uzurpovat všechno, co pro sebe potřebuje a co si zamane. Pro táty jsou středobodem světa zase lví holčičky, ony totiž dobře ví, jak si muže omotat kolem prstu. Lev je zkrátka i tak trochu dobrý herec a manipulátor, což si může již odmalička procvičovat na rodičích. Samozřejmě každý lev je jiný, ale většina z nich si dobře uvědomuje své výjimečné schopnosti a dává to svému okolí patřičně najevo.

Jak se chovat k dítěti narozenému ve znamení lva?

V prvé řadě je důležité poskytnout dítěti narozenému ve znamení lva dobré zázemí a již od kolébky formovat jeho charakter. Pro lvy je velkou výhodou mít hodně sourozenců, lvi totiž milují děti a vyrůstat ve smečce je pro ně mnohem přirozenější, navíc lev samotář bývá nakonec velmi arogantní, sobecký a nesnesitelný mrzout. Dále je potřeba umět dítěti naslouchat a učit ho empatii. Lvi rádi mluví o sobě a mnohdy jim vůbec nedochází, že druhý člověk je již neposlouchá či ztratil zájem poslouchat lví vychloubání, nebo stížnosti. Pokud je ale lvíček frustrovaný z toho, že se mu nedostává základní pozornosti od rodičů, vzniká velký problém, protože pak bude mít o to větší potřebu si to zcela bez servítek kompenzovat jinde, anebo zcela utrpí jeho sebedůvěra.

Dále je dobré vést lva k dobrým mravům a pokoře, měl by se hodně pohybovat ve společnosti ostatních dětí a učit se akceptovat potřeby a hranice druhých lidí. Lvíčkovi velmi prospěje, pokud jej zapíšete do divadelního kroužku, na základní uměleckou školu, necháte ho hrát, zpívat, recitovat, věnovat se umění i sportu. Měli byste jej také často brát do přírody a učit jej pokoře, úctě k životu, ke zvířatům a vést ho k ekologii. Lvi také milují zvířata, takže je dobré pořídit dítěti domácího mazlíčka a naučit se dítě zodpovědně se o něj starat.

Dítě lev a zdravotní problémy

Lvi trpí na potíže se srdcem, zlobí je také záda nebo mívají sklon k nadváze. Důležité je pro ně být v klidu, nestresovat se, nerozčilovat se, dbát na duševní hygienu, zdravou stravu a pravidelný pohyb. Bývají spíše úzkostnější s velmi citlivou nervovou soustavou, špatně snášejí stres. Proto je velmi vhodné učit již od útlého věku děti starat se dobře o svou tělesnou schránku, zdravě jíst a sportovat.

Dítě lev a budoucí povolání

Lvi si rádi vydělávají peníze, protože milují přepych, luxus a bohatství, a to obzvláště, pokud je jejich lví znamení nějak zkombinováno se znamením býka. Lvi se velmi dobře uplatňují v uměleckých profesích, v médiích a u divadla. Také v podnikání a vedoucích funkcích. Mohou být skvělými moderátory, baviči, režiséry, ženy například modelkami a podobně.

Jaké budou děti narozené ve znamení lva v roce 2021?

Děti narozené ve znamení lva v 1. dekádě v červenci 2021 budou hodně vášnivé, emotivní a umělecky založené. Srpnové děti již mohou více podléhat vlivu znamení panny, kam se přesouvají planety Venuše a Mars, navíc Uran ze znamení býka může přinášet velmi citlivou nervovou soustavu, vyšší úzkostnost a emoční nestabilitu. Děti narozené na samém konci lva budou velmi výrazné a originální osobnosti, které mohou projevovat velké nadání pro vědu, literaturu a společenské vědy.

Ohodnoťte tento článek:
2
Právě čtete

Dítě ve znamení lva je malý král. Čemu by se mělo naučit?