Menu
MotherClub.cz
Horoskopy

Dítě narozené ve znamení Raka patří k těm nejzranitelnějším. Co potřebuje ze všeho nejvíce?

Čekáte malého „ráčka“, nebo již máte dítě Raka doma? Děti narozené ve znamení Raka bývají velmi citlivé, dokonce patří k nejzranitelnějším lidem z celého zvěrokruhu. Malý Rak potřebuje opravdu stabilní rodinné zázemí a hodně rodičovské lásky, jinak tím velice trpí a stahuje se do sebe. Možná vás překvapí svou schopností pečovat o druhé a náklonností ke zvířatům a přírodě. Jak vychovávat malého Raka a co je pro tyto děti opravdu důležité?

Znamení Raka a co se o něm povídá

Znamení Raka patří mezi citlivá vodní znamení. Jeho vládcem je proměnlivá Luna, a proto i raci často podléhají svým proměnlivým náladám. Jsou velmi zranitelní, citliví, vnímaví, snadno ovlivnitelní, sugestibilní a náladoví. Raci mají tendence o někoho pečovat, potřebují hodně lásky a mají velmi silné vazby se svou rodinou a se svými kořeny. Raci bývají spíše domácí typ, neradi odcházejí z domu a špatně snášejí odloučení od rodičů, což můžete pozorovat nejen u malých dětí, pro které je to zcela pochopitelné, ale také mnohem později u starší dětí. O Racích se také říká, že milují děti a touží po tom mít velkou rodinu.

Znamení zvěrokruhu a povaha dítěte

Každý Rak je však jiný. Zatímco jeden by se pro rodinu rozkrájel, druhý si neodpustí kritické a rýpavé poznámky a rád buduje svou kariéru. I když nemůžeme vytrhávat z kontextu vlastnosti charakteristické pro dané znamení a připisovat je všem miminkům, která se zrovna ve znamení Raka narodí, přesto existují typické račí vlastnosti. Faktem však zůstává individualita a jedinečnost každého dítěte a nejdůležitější je jeho základní horoskop (radix), který vám astrolog vypočte na základě přesného místa, data a hodiny narození vašeho dítěte. Povahu dítěte totiž neurčuje pouze sluneční znamení, ale také spousta dalších aspektů, postavení ostatních planet a také ascendent dítěte.

Jak vypočítat ascendent a proč je tak důležitý čas narození?

Dvanáct znamení zvěrokruhu však představuje 12 základních archetypů, které mají svá specifika. Děti narozené ve znamení Raka určitě mají své souhrnné rysy povahy a chování, o nichž by jejich rodiče měli dobře vědět a podle toho ke svým dětem také přistupovat. Co se tedy můžeme dozvědět o miminku, které se narodí ve znamení Raka?

Dítě Rak a jeho charakteristika (21. června – 22. července)

Dítě narozené ve znamení Raka bývá typicky dětské, ukřivděné, hravé, plačtivé, velmi přecitlivělé, hodné, laskavé a pečující. Mívá obvykle kulatý tvar obličeje a má rádo dobré jídlo. Ze všeho nejraději se však sytí mateřskou láskou. Tyto děti potřebují pevné a stabilní rodinné zázemí a milující rodiče. Rak má ale i své ambice. Pokud je nenaplní, stává se z něj zarputilý, cynický a ukřivděný morous, který rád kritizuje druhé a závidí jim, anebo s nimi raději ani nemluví. Raci si totiž velice všechno berou, často na sebe nabírají všechny křivdy světa, stahují se do sebe a velmi těžko odpouštějí staré křivdy, obdobně jako štíři.

Vaše miminko již od počátku bude na vás zcela závislé a bude vám dávat najevo svou oddanost a lásku. Raci rádi jí, mají sklony k přibírání na váze, takže je už v dětském věku může trápit obezita. Větší váhové výkyvy také úzce souvisejí s velmi křehkou psychikou. Raci i rádi mlsají a obalují si nervy tukem, jak se říká. Dítě Rak vám bude naprosto oddané a bude mít tendence pečovat v rodině o mladší sourozence nebo o domácí mazlíčky. Je důležité, aby se váš malý Rak necítil méněcenný, tyto komplexy si raci velmi dlouho pěstují až do dospělosti a velice se jimi později trápí. Někdy mají problémy se sebevědomím a se schopností se prosadit.

Jaké je dítě narozené ve znamení Raka?

Dítě narozené ve znamení Raka si hraje rádo samo, pokud se narodí jako introvert. V tomto případě se připravte na imaginární kamarády, domov plný opuštěných zvířat posbíraných odkudkoliv, hlavně toulavých koček, spoustu knih a zálibu v pohádkách a historii. Dítě extrovert zvládne i kolektivní sporty, ale hlavně je velmi laskavým, usměvavým kamarádem, který rád sportuje, miluje hory a přírodu, nebo veškeré společenské akce a kulinářské zážitky. Raci jsou dobrými kuchaři, umí také dobře naslouchat druhým a mají spoustu kamarádů, které jsou připraveni vyslechnout či jim nabídnout pomocnou ruku.

Dítě Rak se nerado vzdaluje od matky a obtížně opouští své rodiče. Pokud budete s malým ráčkem cestovat, raději jej na změnu dobře připravte a mějte ho neustále u sebe, anebo ho pošlete na výlet s babičkou či jiným rodinným příslušníkem. Raka nemůžete jen tak uklidit na tábor, anebo do školky. To Raky stojí spoustu pláče a rodiče nervů. Rak potřebuje mít své známé prostředí, vřelost a útulnost domova, obtížněji si zvyká na nové prostředí a cizí lidi. Má velmi rád přírodu a zvířata, proto se určitě neobejdete bez toho, aniž byste svému dítěti pořídili domácí mazlíčky, o které se tak může starat.

Jak se chovat k dítěti narozenému ve znamení Raka?

Dítě narozené ve znamení Raka byste měli kojit co nejdéle a poskytnout mu láskyplnou mateřskou náruč, ideální je šátkování. Nechte dítko, aby se osamostatnilo pomalu a dle svých malých krůčků a postupného vyzrávání. Dítě Rak miluje ukolébavky, písničky, čtení a vyprávění pohádek od maminky či od babičky, má také vlastní bohatý vnitřní svět a bujnou fantazii. Bude se mu často zdát hodně snů, také vám povypráví spoustu svých vlastních příběhů a zážitků, o jejichž pravdivosti možná budete pochybovat. V žádném případě to však svému dítěti nedávejte najevo. Zaslouží si váš plný respekt, péči a pozornost. Třeba vám také bude chtít “vařit”, bude pečovat o panenky, plyšová zvířátka, nebo o skutečné domácí mazlíčky. Nechte ho projevit svou račí pečovatelskou stránku.

Rakovi prospěje možnost poslouchat svou oblíbenou hudbu, tvořit, psát příběhy, skládat básničky, hrát na nějaký hudební nástroj nebo malovat, chodit často do přírody. Citlivá račí duše potřebuje něžnou péči. Vyvarujte se toho, aby vaše dítě hrálo střílečky nebo sledovalo násilí v televizi. Raci také milují vodu, proto si budou často hrát u potoka, nebo se budou rádi koupat. Všechno tohle jim určitě dopřejte, vezměte je i k moři, nebo na lodičky, budou štěstím bez sebe!

Dítě Rak a zdravotní problémy

Raci mají velmi křehkou psychiku, proto se u nich již v dětství mohou objevovat duševní a nervové problémy pramenící z přemíry stresu nebo ze zvýšené citlivosti. To je třeba dobře sledovat a umožnit dětem klid a odpovídající prostředí namísto řešení problémů zbytečnou medikací. Raci mohou i silně reagovat na úplněk a pohyb měsíce, děvčata mohou mít silný premenstruační syndrom a napětí v prsou.

Raci mají také citlivý žaludek, takže ne všechno dovedou dobře strávit a trápit je může také žaludeční neuróza. Ženy by si měly pravidelně kontrolovat prsa, aby nezanedbaly možné potíže s prsy, například tvorbu cyst či riziko rozvoje rakoviny prsu. Raci též mohou trpět různými alergiemi, mít i astma, záněty průdušek nebo zápaly plic. Citlivým Rakům prospěje jóga, plavání, chov zvířat a pobyt na zahradě, v přírodě nebo u vody, rovněž umělecké terapie, například muzikoterapie nebo tanec. I vzhledem k budoucímu povolání, což u Raků často bývají pomáhající profese, je nezbytné, aby se Rak už od dětství naučil pracovat se svou psychikou a věnoval se nějaké duševní hygieně a péči o tělo i duši u sebe, nejen u druhých.

Dítě Rak a budoucí povolání

Raci skutečně často končí v pomáhajících profesích, anebo v domácnosti. Jsou to výborní vychovatelé, sociální pracovníci, rádi pracují s dětmi nebo se seniory, případně také se zvířaty. Rádi se totiž starají o bezbranné, o ty, kteří to potřebují. Mohou být i lékaři, zdravotní sestry, záchranáři, ale i vynikající kuchaři, výživoví poradci, číšníci, barmani, pekaři, cukráři, rádi se motají kolem jídla. Výjimkou nejsou ani hudebníci, skladatelé, básníci a spisovatelé, také psychologové a terapeuti, různé lektoři, maséři, bylinkáři, léčitelé a lidé věnující se mystice a ezoterice.

Jaké budou děti narozené ve znamení Raka v roce 2021?

Děti narozené ve znamení Raka v roce 2021 budou hodně zvídavé, energické, kreativní, vášnivé, progresivní, umělecky nadané a ctižádostivé. Budou chtít být vidět a něco v životě dokázat. Budou také svědomité, zodpovědné, pečlivé a vůdčí osobnosti.

Ohodnoťte tento článek:
6,3
Právě čtete

Dítě narozené ve znamení Raka patří k těm nejzranitelnějším. Co potřebuje ze všeho nejvíce?