Menu
MotherClub.cz
Horoskopy

Dítě narozené ve znamení Panny vyžaduje režim a pořádek. Co nejvíce nesnáší?

Čekáte narození dítěte Panny, nebo máte malou Pannu již doma? Jaké jsou děti narozené ve znamení Panny a jak se k nim chovat? Každé dítě potřebuje individuální přístup a Panny mívají své konkrétní vlastnosti a dispozice, které by jejich rodiče rozhodně neměli opomíjet! Co nejvíce Panny nesnáší?

Znamení Panny a co se o něm říká

Znamení Panny je velmi pečlivé znamení, které má rádo pořádek, režim, klid a bezpečí. Panny se nerady vydávají vstříc různým dobrodružstvím, nade vše milují svá pravidla a mají potřebu dávat věci či lidi takzvaně „do pořádku”. Jsou inteligentní, ironické, kritické, důvtipné, vůdčí, organizované, pracovité a zajímají se o zdraví své i druhých lidí. Ostatní znamení zvěrokruhu jim mohou závidět jejich praktičnost, smysl pro detail a analýzu, racionální myšlení i tah na branku.

Vládcem znamení Panny je planeta Merkur, která představuje mentální sféru, inteligenci, komunikaci, nebo i výmluvnost, vypočítavost a vychytralost.

Znamení zvěrokruhu a povaha dítěte

Každá Panna je však jiná. U některé Panny bychom mohli říct, že vůbec nemá typické vlastnosti Panny, zato jiný člověk přesně zapadá do astrologického popisu tohoto znamení zvěrokruhu. Rozhodující je ale vždy individualita a jedinečnost každého dítěte. Nejdůležitější je jeho základní horoskop (radix), který vám astrolog vypočte na základě přesného místa, data a hodiny narození. Povahu dítěte totiž neurčuje pouze sluneční znamení, ale i spousta dalších aspektů, postavení ostatních planet, především také ascendent dítěte.

Jak vypočítat ascendent a proč je tak důležitý čas narození?

Dítě Panna a jeho charakteristika (23. srpna – 22. září)

Dítě Panna vás zřejmě již od raného věku překvapí svým smyslem pro pořádek a pro detail. Panny si všímají každé maličkosti, která pro ně může být velmi důležitá. Tyto děti jako jediné z celého zvířetníku dbají na pořádek ve svém dětském pokoji. Mají svůj režim a systém, jsou citlivé a perfekcionistické. Milují dokonalost a neváhají o ni usilovat. Některé Panny bývají skromné a nesmělé, jiné zase velmi náročné. Umí být ale také velmi sebekritické a mívají vysoké nároky také samy vůči sobě.

Panna srší humorem a vtipem, mívá břitký smysl pro humor, výraznou schopnost ironie a sarkasmu. Uvažuje spíše racionálně, pragmaticky a logicky. Než se do něčeho pustí, obvykle si to dobře promyslí hlavou. Nepouští se do žádných rizik, nejistých podniků a záležitostí ušitých horkou jehlou. Panny bývají dost vypočítavé, potřebují také pevnou půdu pod nohama, než se do něčeho pustí. Nemají rády nejistotu a změnu a nesnáší, když jim někdo náhle změní program!

Jaké je dítě narozené ve znamení Panny?

Dítě narozené ve znamení Panny potřebuje mít svůj režim a klid. Jakékoliv změny nebo neshody ve vztahu rodičů jej značně rozrušují. Panna si potrpí na rituály před spaním, oblíbené oblečení, stejná místa, kde je dítěti dobře. Potřebuje mít také svůj stanovený program, často vyžaduje disciplínu, pořádek a pravidla. Panny rády poučují druhé, i své rodiče, dávají věci i vztahy do pořádku. Už v dětském věku Panny hodně přemýšlí a umí vyvozovat překvapivě bystré a srozumitelné závěry.

Pokud se vám narodí dítě v Panně, můžete očekávat, že bude velmi bystré, inteligentní, bude se dobře učit ve škole, bude mít smysl pro pořádek, zodpovědnost, pro práci i pro povinnost. Panna si nenechá jen tak něco líbit, umí si říct o to, co chce a také když se jí něco nelíbí. Pokud si je Panna jistá tím, že má dobrý argument, postaví se ráda v diskuzi i autoritě. Naopak Panny se nerady pouštějí do otevřených agresivních konfliktů, které by nebyly primárně diskuzní. Jsou spíše mírumilovné a jak již bylo zmíněno, nechtějí jít do rizika. Panna umí být nejen vypočítavá, ale i diplomatická a alibistická.

Jak se chovat k dítěti narozenému ve znamení Panny?

Dítě v Panně bude spokojené, když mu nebudete měnit jeho zažitý program, se kterým je srozuměno, anebo když jej na změny upozorníte dostatečně předem. Panny bývají velmi čistotné, proto dítě i jeho pokojíček udržujte v pořádku a nebuďte překvapení, když se váš potomek začne sám pídit po možnostech očisty, úklidu či nějaké organizovanosti. Když si dítě Panna hraje nebo kreslí, v žádném případě nepřerušujte jeho činnost změnou programu, dokud jej samo nedokončí. Snažte se spíše plánovat tak, abyste nemuseli dítě rychle sebrat a někam s ním odjet, aniž by dokončilo činnost, do které je momentálně zabrané.

Panna potřebuje mít pro sebe dost času na přemýšlení a rozhodování, nemá ráda rychlé akce. Často trpí nadměrnou kritikou vůči své osobě, nedostatkem sebevědomí a uznání, obtížněji navazuje kontakty s druhými, je většinou více ostýchavá a nepřístupná. Umožněte dítěti, aby si samo našlo, co jej zajímá, aby chodilo hodně do přírody, pořiďte mu třeba pejska a nechte ho zvídavě poznávat a rozvíjet své koníčky. Rozhodně dítě do ničeho nenuťte a nevystavujte ho různým kolektivním sportům a mnoha kroužkům mezi ostatními dětmi. Panny potřebují především klid a takto by se snadno mohly cítit přetížené a vyčerpané.

Panny také mohou nadmíru vysedávat u tabletů a počítačů, proto není od věci najít jim nějaký sport. Pannám obvykle vynikají v běhu, proto vaše dítě bude bavit běhání či rychlá chůze, například také turistika spojená s odlovem kešek a podobně.

Dítě Panna a zdravotní problémy

Panny mají velmi citlivou nervovou soustavu a nesnášejí stres. Jejich slabinou jsou střeva a vnitřní orgány. Je proto důležité už od raného dětství u dětí narozených ve znamení Panny dbát na zdravou životosprávu a vhodnou stravu včetně eliminace stresu a škodlivých vlivů prostředí, Panny jsou na tohle opravdu velmi citlivé. Samy mají tendence se dost hlídat a pečovat o své zdraví, což se nezřídka může i patologicky zvrhnout v poruchy příjmu potravy, ortorexii nebo bigorexii.

Adonisův komplex aneb bigorexie. Co vede muže k posedlosti vlastním tělem?

Z hlediska duševních projevů Panny svou povahou inklinují až k OCD – obsedantně-kompulzivní poruše, autismu či Aspergerově syndromu, také k mnoha perverzím a posedlostem.

Dítě Panna a budoucí povolání

Panny díky svému zájmu o zdraví a čistotu často pracují ve zdravotnictví, například v oblasti zdravé výživy, fyzioterapie, také v sociální oblasti. Umí pečovat a nejsou přecitlivělé jako například Raci, proto jsou výborné pro zdravotnické, sociální, lékařské povolání, také například i pro práva, politiku, práci ve státních službách. Panny bývají také výborné pro službu u policie nebo v armádě. Mají smysl pro pořádek a disciplínu, jsou precizní a chtějí dodržovat zákony a pravidla, hodí se i pro úřednickou činnost, případně pro nějaké praktické řemeslo, kde je potřeba smyslu pro detail.

Ve znamení Panny je ale narozených i hodně sportovců a běžců, dále komiků, herců, spisovatelů, politiků a vědců, také pedagogů a profesorů i ajťáků.

Jaké budou děti narozené ve znamení Panny v roce 2021?

Pokud čekáte potomka letos na podzim v období, kdy Slunce stojí ve znamení Panny, vaše dítě bude velmi inteligentní, umělecky nadané, senzitivní, vnímavé, kreativní a činorodé. Zářijové Panny pak budou také hodně žádostivé a vášnivé.

Ohodnoťte tento článek:
4,1
Právě čtete

Dítě narozené ve znamení Panny vyžaduje režim a pořádek. Co nejvíce nesnáší?