Menu
MotherClub.cz
Dětské aktivity

Dětský taburet v pokoji? Může nahradit židli?

Pufy do dětského pokoje jsou velmi dobrý nápad. Taburety zaberou málo místa, pohodlně se na nich sedí a někdy poslouží také jako hrací stolek. Dalším plusem je fakt, že díky nim budou mít naši dětští hosté na čem odpočívat. Pufy se navíc staly i skvělým dekorativním doplňkem a oživí každou místnost. Dnes vám prozradíme, na co si dát pozor při výběru pufů pro děti do pokojíčku.

Taburet pro děti

Při výběru taburetu pro dítě ( https://www.ezidle.cz/taburety-/146/c ) stojí za to věnovat pozornost tomu, jakou má náplň. Pokud chcete, aby byl puf lehký a dal se kdykoliv přemístit do jiné místnosti, vyplatí se zvolit taburet plněný EPS granulemi. Nejde o nic jiného než o speciální polystyrenové kuličky. Díky nim zvedne puf i dítě. Plněný EPS granulemi bude perfektní i pro nejmenší. Díky tomu jsou pufy měkké a zároveň odolné. Jsou velmi lehké a vhodné i do školek.

Do dětského pokoje ( https://www.ezidle.cz/detsky-pokoj-/122/c ) nebo pokoje teenagera nabízíme krásné stylové taburety, které jsou vyplněny čalounickou pěnou a jejich rám je vyroben z dřevotřísky. Takto vybavený taburet zaručuje dlouhé používání. Působí trochu „seriózněji“, ale velmi vkusně. Dá se využít jako sezení pro děti i dospělé, takže si ho lze kdykoliv od dítěte „vypůjčit“, když mají rodiče hosty. Obchod nabízí čalounění látkou dle výběru, takže si takový puf můžete přizpůsobit a po všech stránkách výzdobě pokoje nebo vkusu dítěte.

Pufy do dětského pokoje

Vybrat si zde můžeme mimo jiné sametové látky, otěruvzdorné úplety nebo ekokůži. Výběr je opravdu obrovský. Rozhodně jsme pro sametově plyšovou látku, která je voděodolná. A jak známo, děti často rády něco polijí. V poslední době je také velice oblíbený “chlupatý taburet”, děti se s ním rády mazlí.

Pufy pro děti do pokojíčku jsou perfektním řešením, jak zařídit i malý prostor. Působí jako sedák, dekorace a dokonce slouží jako hrací stolek. Velice důležité je také to, aby se na ně vztahovala dvouletá záruka. Tyto záruky poskytuje eshop ezidle.cz.

Dětské židle a židle pro náctileté

Zábava a hry jsou součástí každého dítěte, jsou zde však i povinnosti, které vyplývají ze školní docházky a proto je nutné pořídit do dětského pokoje kvalitní dětskou židli ( https://www.ezidle.cz/detske-zidle-/141/c ), která skvěle doplní lenošku či taburet a bude vhodnější během psaní úkolů. Pro zdraví Vašeho dítěte je vhodná židle, kterou lze přizpůsobit potřebám konkrétního mladého uživatele či uživatelky. Základy zdravého sezení jsou důležité pro budoucí zdraví a správné držení těla. Pokud dítěti dopřejete sezení, které odpovídá jejich potřebám a zároveň formuje jejich páteř, budete mít nejen dobrý pocit, ale Vaše děti budou spokojeně vykonávat domácí úlohy bez zbytečných bolestí vlivem nesprávného sezení.

Výběr židle závisí od věku a výšky dítěte. Obraťte se na odborníky, kteří Vám s výběrem poradí. Nedoporučujeme kupovat židli “na déle” tak, aby s dítětem rostla, stejně tak, jako je tomu například u jízdního kola, které dítěti také nepořizujete na dobu rovnající se základní školní docházce ne-li i té středoškolské. Máme na mysli koupi téměř dospělácké židle pro děti útlého věku či menšího vzrůstu.

Dětské židle

Pro juniory prvního stupně základní školy jsou vhodné židle typu Ministyle. Jejich konstrukce je uzpůsobena prvním návykům správného sezení a pro jejich potřeby odpoledního učení či malování jsou vhodné a plně dostačující. Pro náctileté, kteří se v současné době mnohdy již blíží váze a vzrůstu dospělých je nutné vybírat židle, jež jsou konstrukčně vyšší a mají další prvky, které ocení při delším domácím studiu. Důležitým prvkem je u těchto modelů bederní opěrka a také nastavitelné loketní opěrky. Příkladem může být židle Active nebo Easy – obě jsou dostupné v bílé i černé variantě s pěknými jednobarevnými potahy.

Dětský pokoj

Vybavení pokoje není tedy jen o vzhledu a designu, fancy doplňcích či cool dětských doplňcích, ale nedílnou a zároveň nezbytnou součástí je kvalitní stolní dětská židle. Věříme, že budete mít při volbě štěstí a Vaše ratolesti budou veškeré práce u pracovního stolu díky správné židli vykonávat s elánem, v pohodlí a bezpečně pro jejich další vývoj.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Dětský taburet v pokoji? Může nahradit židli?