Menu
MotherClub.cz
Dětské aktivity

Dárky pro žáky na začátek školního roku – Back to School

Návrat do školy po prázdninách je velkou, ale také náročnou událostí v životě každého dítěte. Není divu, protože je čas rozloučit se s měsíci zábavy. Neméně důležitým okamžikem je úplně první zahájení školního roku, které bývá někdy stresující. Jak jej dítěti zpříjemnit?

Výjimečný dárek na zahájení školního roku

Naštěstí si první školní chvíle může dítě bez problémů užít. To vše díky originálním nápadům na dárky! Knížky a sladkosti příliš originální nejsou. Navíc jsou spojovány spíše s koncem školního roku, než jeho začátkem. Je čas vymyslet něco nového. Ideální dárek by měl být spojením dobré zábavy a edukace. Nejmladším tak ukážeme, že učení se nových dovedností může být i skvělou hrou. Jako dárek pro kluka se nejvíc osvědčí LEGO® Technic. Díky velkému množství prvků bude skládání kostek skutečnou zábavou a dobrodružstvím. Prvky vypadají pravdivě a díky nim se dítě bude cítit jako skutečný konstruktér aut a jiných vozidel!

Jedna hračka, a přesto hodně možností!

Mezi dárky pro kluky jsou oblíbená i LEGO® Technic auta, která budou také skvělým dárkem pro holky, jenž auta zajímají. Do kolekce patří různá vozidla: osobní, závodní, Land Rover a také stroje – např. bagry a buldozery. Skládáním se dokonale procvičuje představivost a kreativita a díky tomu může dítě rozvíjet své zájmy. Určitě si také bude připadat jako majitel prvního auta a bude na to hrdé! Je to úžasný zážitek, doprovázený pozitivními emocemi, včetně zvědavosti. Pro děti je hnací silou akce. Když se něco děje, nejmladší jsou ve svém živlu. To vše dělá ze skládání kostek opravdu skvělou zábavu po někdy i náročných školních aktivitách.

Objevování nových nebo prohlubování současných zájmů

Děti školního věku zbožňují pohyb, rychlost a technologické novinky. Všechny tyto aspekty se v automobilovém průmyslu šikovně spojují, což umožňuje objevovat stále novější modely aut, včetně těch luxusních. Nejlepším příkladem je LEGO® Technic 42115 Lamborghini Sián FKP 37, které je určeno pro starší děti. Vyžaduje velkou manuální zručnost, a proto je vhodné začínat jednoduššími sety. Tato a jiná LEGO® Technic  auta na ovládání je možné skládat také se staršími kamarády nebo rodiči. Bude to skvělá zábava u které dítě může strávit čas ve společnosti jiných. Modely obsahují podrobné detaily, např. motor nebo volant. Sady mají určitě edukační cíl, protože umožňují dítěti prozkoumat nejen taje motorizace, ale i techniky a strojírenství. Díky tomu dítě zdokonaluje nové dovednosti, které budou nápomocné při hledání nových zájmů, kterým se může věnovat ve volném čase a také v dalším vzdělávání. Nebo můžou třeba rozhodnout o výběru budoucího povolání.

Ideální doplnění jiných sad LEGO

Takové dárky mohou doplnit stavebnice LEGO, které už dítě ve své kolekci má. Například bagry série LEGO® Technic můžou skvěle doplnit sadu s domkem, farmou nebo jinou stavbou. Dítě tak jednoduše pozná části okolního světa. Stavění kostek LEGO skvěle rozvíjí manuální zručnost. Díky ní se bude dítě v budoucnu lépe seznamovat s technikou nebo plastikou, co bude zřetelné u vystřihování, malování nebo lepení. Kromě toho je hraní si s kostkami LEGO dokonalé procvičování představivosti a kreativity. Výhodou je, že si dítě může hrát samostatně nebo ve skupině. Hru můžou doplnit vymyšlené dialogy, které vytvářejí nové situace. Díky tomu hra vypadá pokaždé jinak a nikdy nenudí. Rozvoj nových dovedností dítěte je velmi důležitý, a proto je nutné je rozvíjet nejen při každodenních činnostech, ale také hrou.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Dárky pro žáky na začátek školního roku – Back to School