Menu
MotherClub.cz
Jak zvládat mateřství

Břicho po porodu už nemusí být strašák

Během těhotenství se ženám bříško několikanásobně zvětší. Tím trpí samozřejmě i kůže, která se napne do extrémních rozměrů. Bohužel jen málo žen má to štěstí, že se jim podaří získat zpět pevnou a štíhlou postavu. Většině maminek zůstane památka na těhotenství v podobě povoleného bříška, tukových polštářů a nehezkých strií. I přes usilovné cvičení a zdravou životosprávu se s těmito nedokonalostmi těžko bojuje. Naštěstí estetická medicína nabízí procedury, které vyřeší nebo zmírní každý problém.

Břicho po porodu

Bezbolestné neinvazivní procedury na formování těla

Pokud vás trápí nadbytečné kilogramy a povolená kůže, vyzkoušejte jedinečnou lipomasáž přístrojem LPG. Speciální hlavice přístroje nasaje kůži a motorizovanými válečky ji začnou masírovat. Tím se nastartuje v podkoží tvorbu kolagenu a elastinu, látek zodpovědných za pevnost pokožky. Zároveň se stimuluje lymfatický systém, který odvádí z těla nahromaděné toxiny, a tím zmírňuje projevy celulitidu. Na povadlou kůži skvěle fungují kosmetické procedury určené k výživě a zpevnění pokožky kombinované se zeštíhlující masáží nebo lymfodrenáží.

Břicho po porodu

 

Cooltech odstraní přebytečný tuk

Zůstal vám na bříšku špek, se kterým nejde nic udělat? Tak ho zmrazte a on zmizí! Lékařská kryolipolýza Cooltech likviduje tuk mrazem. Hlavice přístroje nasaje tukovou tkáň, podchladí ji na maximální možnou teplotu a tukové buňky jsou postupně odplavovány z těla lymfatickým systémem. Klinické studie prokázaly úbytek tuku až o 80 %. Ošetření nevyžaduje žádnou rekonvalescenci, takže je možné se vrátit ihned k běžným aktivitám, třeba k péči o miminko.

Břicho po porodu

Výsledky cooltech před a po

 

Plastika břicha vyřeší nadbytky kůže i rozestouplé svaly

S velkým nadbytkem kůže na bříšku opravdu nejde dělat nic jiného, než jej odstranit chirurgicky. Zde žádné cvičení nepomůže. Plastická operace břicha neboli abdominoplastika řeší nejen přebytečnou kůži a tuk, ale zpevní také rozestouplé svaly stěny břišní a dokonce odstraní i část strií. Pokud je kůže povolená pouze v oblasti podbřišku, stačí provést menší výkon tzv. mini abdominoplastiku neboli operaci pouze řasy podbřišku.

Břicho po porodu, vagína po porodu

A jak jste na tom tam dole?

Každé těhotenství a porod se negativně podepisuje nejen na bříšku, ale i ženských intimních partiích. Řada žen si po porodu stěžuje na povolení pánevního dna, vagíny nebo stresovou inkontinenci a prolaps dělohy. S tím pomohou neinvazivní laserová ošetření určená k zúžení a zpevnění pochvy a omlazení intimních partií. Zároveň zlepší sexuální prožitek a navrací ženám jejich sebedůvěru. Ošetření jsou zcela bez bolesti a nevyžadují téměř žádnou rekonvalescenci.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Břicho po porodu už nemusí být strašák