Menu
MotherClub.cz
Dětské aktivity

Ať vaše děti nebolí nožky – tipy na jízdní prostředky

Dlouhé chození může být pro děti náročné. Jak zařídit, aby neměly uchozené nožky a výlety si užily naplno?

Řešením na tuto otázku jsou jízdní prostředky, a to v podobě koloběžky, odrážedla nebo dětská jízdního kola. Pojďte se podívat na jednotlivé možnosti a jejich srovnání.

Sport a zábava v jednom: 5 jízdních prostředků pro vaše děti

Tříkolky

Pro vaše nejmenší je ideální volbou tříkolka, která je vhodná od 9 měsíců věku. Díky vodící tyči můžete určovat směr jízdy vy a nemusíte se bát o bezpečnost vašeho dítka. Na trhu dnes seženete revoluční modely, které rostou společně s dítětem.

Odrážedla

Alternativou tříkolek jsou odrážedla či odstrkovadla, která jsou navržená pro děti od 1 roku. Děti se mohou pohodlně usadit, určovat směr jízdy (volantem nebo řídítky) a přitom se nohama odrážet. Navíc se jedná o vynikající průpravu na jízdní kolo.

Dětské koloběžky

Velký úspěch slaví i koloběžky, které jsou určené pro děti od 2 let. Pro nejmenší řidiče jsou ideální modely s pomocnými kolečky. Nejlepší volbou je pořídit koloběžku s nastavitelnou výškou řídítek, takže vaše dítě z koloběžky jen tak nevyroste.

Dětská kola

Pro děti starší 5 let je perfektním přemisťovadlem kolo, které umožňuje svižnější jízdu, a to v každém terénu. Důraz se u dětských kol klade hlavně na bezpečnost a stabilitu, proto se setkáte se zakrytým řetězem nebo odnímatelnými pomocnými kolečky.

Dětské elektrokoloběžky

Největším hitem pro děti od 8 let jsou jednoznačně elektrokoloběžky, které nabízí nejrychlejší a nejpohodlnější způsob jízdy. Pyšní se kvalitní lithiovou baterií, díky níž elektrokoloběžka ujede 5 až 7 kilometrů na jedno nabití.

Co je pro vaše dítě nejlepší?

Ať už se rozhodnete pro jakoukoliv možnost, při výběru vždy dbejte na věk dítěte i jeho připravenost. Ideálně si kolo, koloběžku či další vyzkoušejte ještě před koupí. Díky správnému výběru bude společné výletování hned o kapku příjemnější.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Ať vaše děti nebolí nožky – tipy na jízdní prostředky