Menu
MotherClub.cz
Dětské aktivity

8 důvodů, proč dítěti pořídit odrážedlo

Přemýšlíte nad koupí odrážedla, ale stále váháte? Jestliže máte aktivní dítě, které miluje pobyt na čerstvém vzduchu, odrážedlo pro něj bude zaručeně to pravé.

1. Dítě se učí samostatnosti

Odrážedlo znamená pro dítě nový a velmi zajímavý způsob přepravy. Až půjdete příště na procházku, můžete dítě posadit na odrážedlo a vysvětlit mu, jak nový dopravní prostředek správně řídit. Samo se zvládne dostat na hřiště, k babičce, nebo třeba do obchodu na nákup. Tím získá potřebné sebevědomí, které se mu bude hodit i později v dospělosti.

2. Snadnější překonání větších vzdáleností

Na odrážedle je pro dítě mnohem jednodušší překonat i větší vzdálenosti, než při pouhé chůzi. Bez přemlouvání a slz tak s dítětem dojdete dále než obvykle.

3. S odrážedlem je učení hrou

Už jen samotné ovládání odrážedla podporuje logické myšlení, učí pochopení souvislostí a zlepšuje celkové vnímání okolního světa. Dítě zjistí, jak funguje zákon příčiny a následku tím, že se po odražení nohou rozjede. Jízda na odrážedle je tak nejen zábavou, ale také pomocníkem v rozvoji myšlení a jemné motoriky.

4. Trénink pro budoucí učení jízdy na kole

Na odrážedle se dítě intuitivně učí udržovat správnou rovnováhu, aniž by potřebovalo neustálou pomoc rodičů. Už ve 2 letech si může osvojit základy řízení, zatáčení a odhadování vzdáleností. Díky tomu bude přechod na kolo pro dítě hračka.

5. Pro lepší fyzičku

Díky pravidelné jízdě na odrážedle si dítě zlepšuje svou fyzickou kondici. Prokrvuje a posiluje svaly dolních i horních končetin, a také zad a trupu. Zvyšuje svou obratnost a celkově se stává fyzicky i psychicky zdatnějším.

6. Podpora imunity

Pravidelný pohyb na čerstvém vzduchu má blahodárný vliv na dospělé osoby i malé děti. S lepší fyzickou kondicí přichází i lepší imunita, která chrání tělo proti nemocem. Zdravotní benefity si přitom děti přinášejí z dětství i do dospělosti.

7. Zábava na ven i na doma

Pokud vám aktuální počasí nebude přát, může se dítě s odrážedlem vyblbnout i doma. Avšak venkovní procházky bývají pro děti samozřejmě mnohem atraktivnější.

8. Bezpečnost především

Odrážedlo umožní i tomu nejmenšímu závodníkovi vychutnat si nezávislost samostatné jízdy. Výhodou je, že se zároveň nemusíte bát o jeho zdraví. Malá kola odrážedel totiž nedokážou vyvinout takovou rychlost, která by mohla být pro dítě nebezpečná. Dítě navíc může odrážedlo kdykoliv zastavit pouhým položením nohy na zem. Bezpečnost ještě podpoříte pořízením ochranné helmy a pevné obuvi. Hodit se vám mohou i rukavice, které ochrání ruce před odřením v případě pádu.

 

Odrážedlo představuje bezpečný a zábavný dopravní prostředek pro chlapce i holčičky. Aktivně strávené chvíle pak přinesou dítěti mnoho nových zážitků a dobrodružství.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

8 důvodů, proč dítěti pořídit odrážedlo