Menu
MotherClub.cz
Jak zvládat mateřství

5 věcí, které byste měli vědět o používání aviváže

Aviváž v dnešní době už asi nechybí v žádné domácnosti a my se vůbec nedivíme. Naše prádlo je díky ní mnohem příjemnější na dotek a žehlení je doslova hračka. Výhodou je nepochybně i její vůně, která nás někdy provází i několik dlouhých týdnů. Možná jste to nevěděli, ale i při jejím používání byste měli dodržovat několik pravidel. V opačném případě by mohla oblíbená aviváž nadělat více škody než užitku. Víte, které to jsou?

Pravidla používání aviváže

Aby používání aviváže nenadělalo více škody než užitku, je nezbytné dodržovat hned několik základních pravidel.

  • Množství aviváže vždy používejte podle návodu, který naleznete na obalu. Zpravidla je však důležitým parametrem právě váha prádla, kterou vkládáte do bubnu. Na 4 až 5 kilogramů je ideálních 35 mililitrů aviváže, 5 až 6 kilogramů snese 55 mililitrů a pokud chcete prádlo prát například ručně, vystačíte si s 18 mililitry. Aviváž přitom nikdy nelijte jen tak od oka, mohlo by se to nepěkně podepsat na kvalitě prádla. Pokud jí nalijete příliš málo, nemusí se dostavit požadovaný výsledek, a naopak, pokud ji přilijete více než je doporučená dávka, vašemu oblečení, resp. jeho materiálu můžete nepěkně uškodit.
  • Kromě množství, které použijete, je mimořádně důležité i to, kde tu samotnou aviváž nalijete. Tu proto vždy nalévejte pouze do přihrádky, která je k tomu určená. Pokud byste ji totiž nalili přímo do bubnu pračky, mohla by na oblečení zanechat nepěkné mastné skvrny.
  • Pokud máte doma malé děti, alergiky nebo patříte mezi lidi s citlivou pokožkou, rozhodne sáhněte po aviváži s označením sensitive. Aviváž přitom vždy nejprve zkoušejte na zápěstí. Naneste si na něj pár kapek a pokud se do pár minut nedostaví alergická reakce, mělo by být vše v pořádku.
  • Aviváž nikdy nepoužívejte na prádlo či celkově materiály, jejichž přirozenou vlastností je savost. Na mysli máme ručníky, osušky, ale i takové termoprádlo. Přidáním aviváže do praní by totiž tyto materiály mohly ztratit savost, což je jejich základní vlastnost.
  • Avivážní prostředek byste také neměli použít například na vlnu či péřové bundy. I tyto materiály by se totiž mohly nezvratně poškodit.

Aviváž z NěmeckaMy doporučujeme aviváže z Německa

Nejlepší aviváž v Německu je právě ta s názvem Kuschelweich. Aviváž se postará o to, že vaše prádlo bude nejen příjemně měkké a hebké, ale také voňavé.

Zanechává v sobě dlouhodobý pocit svěžesti, a co je důležité, zabraňuje elektrizování tkání. Kde aviváž z Německa najdete? Ne, nebojte se, vůbec nemusíte cestovat za hranice. Z pohodlí domova si ji můžete objednat v online drogerií myAustria.sk, kde na vás čekají kromě kvalitních aviváží z Rakouska a Německa, i prací a čisticí prostředky, či jiná drogerie.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

5 věcí, které byste měli vědět o používání aviváže