Menu
MotherClub.cz
Dětské aktivity

5 tipů na zajímavou online výuku angličtiny pro děti

Dnešní děti perfektně zvládají práci na počítači i s mobilním telefonem. Proč tedy nevyužít online prostor i k efektivní výuce anglického jazyka? Pouhé učení ve škole ještě nikoho plynule anglicky mluvit nenaučilo. Představujeme vám 5 skvělých online pomocníků, kteří vašemu dítěti pomohou s angličtinou.

Učení pár minut denně a bez gramatiky

Základem úspěchu je kratší doba učení, stačí 20–30 minut denně. Důležité je ale pravidelné opakovaní. Při každodenním procvičování nebude dítě tolik zapomínat a z učení se stane běžná součást dne. Motivace k pár minutám bude ve finále snazší, než donutit dítě jedou týdně ke dvouhodinové lekci angličtiny. Gramatiku nechte v online prostoru stranou. Tu se dítě učí ve škole. Kouzlo těchto tipů spočívá v tom, že se dítě bude vzdělávat rádo a formou, která ho bude bavit. Jedině pak u učení vydrží.

1. Video v originálním znění

Má vaše dítě nějaké speciální zájmy? Baví ho konkrétní pohádka nebo miluje pohádkové postavy? Ať už jsou jeho koníčkem kola, vesmír nebo třeba koně, vyhledejte na internetu videa v angličtině, která budou odpovídat zálibám dítěte. Miluje vaše dcera pohádku Frozen? Pusťte ji jí v originálním znění. Syn si rád hraje na postavy z Lego Ninjago? Zapněte díl v angličtině.

2. Nejmenším přehrajte dětské písničky

Stejně jako videa hodně pomohou i písničky. Menším dětem zapněte písničky nebo říkanky pro nejmenší. Mohou být i s videem, aby dítě hned pochopilo, o čem se zpívá. Pamatujete na legendární „Head, Shoulders, Knees and Toes?“ Není jednodušší způsob, jak dítě nenásilně naučit anglické pojmenování jednotlivých částí těla. A takových pomocníků najdete spoustu.

3. Lekce s rodilým mluvčím zvládnou i začátečníci

Zajímavým tipem na učení angličtiny jsou lekce s rodilým mluvčím. To, že vaše dítě nemá kdovíjakou slovní zásobu vůbec nevadí. Lektoři angličtiny pro děti vytvoří program přímo na míru. Dítě perfektně naposlouchá výslovnost, ztratí ostych z mluvení a rozšíří si slovní zásobu.

4. Čtením se dítě naučí nová slovíčka

Na internetu najdete příběhy a pohádky, které můžete dítěti číst vy nebo si je starší dítě dokáže přečíst samo. Nezná některé slovíčko? Vůbec nevadí. Stačí na slově podržet prst a rovnou se dostane na Google překladač, kde uvidí český ekvivalent.

5. Objevte populární Duolingo

Starším dětem stáhněte aplikaci Duolingo. Děti se učí překládat z češtiny do angličtiny a naopak. Tvoří věty samy nebo se zaměřují na slovosled. To ale není vše. Na Duolingu procvičí mluvu, protože některé fráze musí říct nahlas do mikrofonu nebo si vypilují poslech.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

5 tipů na zajímavou online výuku angličtiny pro děti