Dnešní děti perfektně zvládají práci na počítači i s mobilním telefonem. Proč tedy nevyužít online prostor i k efektivní výuce anglického jazyka? Pouhé učení ve škole ještě nikoho plynule anglicky mluvit nenaučilo. Představujeme vám 5 skvělých online pomocníků, kteří vašemu dítěti pomohou s angličtinou.
Učení pár minut denně a bez gramatiky
Základem úspěchu je kratší doba učení, stačí 20–30 minut denně. Důležité je ale pravidelné opakovaní. Při každodenním procvičování nebude dítě tolik zapomínat a z učení se stane běžná součást dne. Motivace k pár minutám bude ve finále snazší, než donutit dítě jedou týdně ke dvouhodinové lekci angličtiny. Gramatiku nechte v online prostoru stranou. Tu se dítě učí ve škole. Kouzlo těchto tipů spočívá v tom, že se dítě bude vzdělávat rádo a formou, která ho bude bavit. Jedině pak u učení vydrží.
1. Video v originálním znění
Má vaše dítě nějaké speciální zájmy? Baví ho konkrétní pohádka nebo miluje pohádkové postavy? Ať už jsou jeho koníčkem kola, vesmír nebo třeba koně, vyhledejte na internetu videa v angličtině, která budou odpovídat zálibám dítěte. Miluje vaše dcera pohádku Frozen? Pusťte ji jí v originálním znění. Syn si rád hraje na postavy z Lego Ninjago? Zapněte díl v angličtině.
2. Nejmenším přehrajte dětské písničky
Stejně jako videa hodně pomohou i písničky. Menším dětem zapněte písničky nebo říkanky pro nejmenší. Mohou být i s videem, aby dítě hned pochopilo, o čem se zpívá. Pamatujete na legendární „Head, Shoulders, Knees and Toes?“ Není jednodušší způsob, jak dítě nenásilně naučit anglické pojmenování jednotlivých částí těla. A takových pomocníků najdete spoustu.
3. Lekce s rodilým mluvčím zvládnou i začátečníci
Zajímavým tipem na učení angličtiny jsou lekce s rodilým mluvčím. To, že vaše dítě nemá kdovíjakou slovní zásobu vůbec nevadí. Lektoři angličtiny pro děti vytvoří program přímo na míru. Dítě perfektně naposlouchá výslovnost, ztratí ostych z mluvení a rozšíří si slovní zásobu.
4. Čtením se dítě naučí nová slovíčka
Na internetu najdete příběhy a pohádky, které můžete dítěti číst vy nebo si je starší dítě dokáže přečíst samo. Nezná některé slovíčko? Vůbec nevadí. Stačí na slově podržet prst a rovnou se dostane na Google překladač, kde uvidí český ekvivalent.
5. Objevte populární Duolingo
Starším dětem stáhněte aplikaci Duolingo. Děti se učí překládat z češtiny do angličtiny a naopak. Tvoří věty samy nebo se zaměřují na slovosled. To ale není vše. Na Duolingu procvičí mluvu, protože některé fráze musí říct nahlas do mikrofonu nebo si vypilují poslech.