Menu
MotherClub.cz
Dětské aktivity

5 tipů na letní dovolenou s dětmi v ČR

Jedním z nejnavštěvovanějších míst u nás jsou Jižní Čechy. Proto pro vás máme tipy na výlety s dětmi právě v jižních Čechách. Můžete na ně vyrazit s celou rodinou, dětmi i dospělými všech věkových kategorií. Kam tedy v jižních Čechách s rodinou vyrazit? Podívejte se na naše tipy.

Okolo Třeboně

Město Třeboň vás přivítá krásným zámkem, nespočtem cyklostezek vhodných i pro děti, které vedou nádhernou přírodou a lázněmi, ale i spoustou kulturních akcí. Zaujme vás Budějovická, Hradecká, Novohradská a Svinenská brána, Schwarzenberská hrobka nebo bývalý augustiniánský klášter. Tradiční výlov třeboňského rybníka je po dlouhá léta proslulý. Na náměstí uvidíte nádhernou kašnu a vychutnáte si skvělou zmrzlinu.

Město Staňkov

Staňkov je obklopený malebnou přírodou, sousedící se Staňkovským rybníkem obklopeným mnoha kempy a cyklotrasami. Najdete zde barokní statek čp. 70 z roku 1738, pozdně barokní radnici z 18. století a původně gotický kostel sv. Jakuba Většího z počátku 15. století s barokní věží z roku 1673. Východně od Staňkova nad Srbickým potokem leží zřícenina hrádku Lacembok z konce 13. století. Západně ve vsi Puclice stojí trojkřídlý zámek, který vznikl přestavbou původní tvrze v 17. a 18. století.

ZOO a státní zámek Hluboká nad Vltavou

Do ZOO i na zámek můžete vyrazit na rodinný výlet. Školy všech stupňů mohou vyrazit do ZOO na školní výpravy za poznáním. Zpestření hodin přírodopisu, biologie i ekologie s některým ze vzdělávacích programů je lákavé. V kontaktu se zvířaty se dozvíte mnoho zajímavostí o fauně naší planety. Přivítá vás i nádherný zámek Hluboká nad Vltavou. Vaše dovolená s dětmi v ČR bude plná kouzel a zážitků.

Vodácké výlety

Pokud milujete sjíždění řeky, můžete si sjet na raftu, či kánoi řeky, jako je Otava, Lužnice nebo Vltava. A pokud zvolíte právě Vltavu, jistě se alespoň na jeden den zastavíte v Českém Krumlově, který opravdu stojí za to. Nádherné město hostí turisty z celého světa a jeho kouzlo je opravdu opojné. Mnoho lidí jej dokonce pokládá za nejkrásnější město u nás. Je plné výstav, muzeí, atrakcí, kulturních akcí i dobrého jídla a pití. A kam na dovolenou s dětmi i když prší?

Pohádková říše skřítka Fábuly

Pohádková říše skřítka Fábuly

Zábavní park Fábula

Pokud si vyhradíte při vašem výletu s dětmi do Jižních Čech i pobyt v pohádkové říši skřítka Fábuly alespoň na jeden den, nebudete určitě litovat. Myšlenkou parku je zabavit všechny generace a nabídnout jim nepřeberné množství různých druhů zábavy. Zapomeňte na telefon, tablet či počítač a bavte se. Odejdete domů se spoustou zážitků. Tvořivé dílny, únikovka Útěk ze žaláře nebo tvořivé dílny vás rozhodně budou bavit. Vychutnejte si všechny atrakce, které park nabízí za každého počasí.

Ohodnoťte tento článek:
4,5
Právě čtete

5 tipů na letní dovolenou s dětmi v ČR