Menu
MotherClub.cz
Dětské nemoci

5 tipů, jak se vyhnout nepříjemným komárům

Léto je konečně tady a my si ho můžeme vychutnávat plnými doušky. Teplé večery na balkonech či terasách s osvěžujícím nápojem a příjemnou společností si mohou snadno vyžádat svou daň. Znepříjemnit večer nám mohou nejen nepříjemné písklavé zvuky. Mnohem nepříjemnější jsou svědivé a bolavé štípance, o které se postarají komáři. Jak takovým nepříjemnostem předejít? Máme pro vás pár tipů.

Obklopte se bylinkami

Ať už potřebujete odpudit komáry venku nebo uvnitř, vhodným způsobem mohou být bylinky. A které to jsou? Všeobecné oblibě se těší zejména levandule. Kromě toho, že krásně vypadá a je nenáročná, je také užitečná. Ačkoli mnozí z nás milují její pronikavou vůni, pro krtky a také pro komáry je doslova noční můrou. Postavte levanduli do okna a ochrání vás před nepříjemnými štípanci. Pokud k levanduli přidáte rozmarýn, účinek bude ještě silnější.

Velmi účinnou rostlinou je také citrónová tráva, která se používá i do repelentů proti komárům. Stejně jako levandule, i citrónová tráva má výraznou vůni. Je nenáročná na pěstování a můžete ji pěstovat iv květináčích a umístit na terasu či balkon.

Další bylinkou, kterou bez problémů vypěstujete iv květináči, je máta. Proti komárům funguje výborně. Jelikož máta má krásnou vůni, můžete si jí potřít pokožku a při pobytu venku budete mít od komárů klid.

Odpudivě působí na komáry i česnek. Ale nebojte, nemusíte ho jíst. Aby byl účinný, museli byste ho sníst na kila. Úplně postačí, když ho přidáte do květináčů či zahrádky.

Zapalte svíčky nebo vonné tyčinky

Použijte vonné tyčinky s vůní citrónu či eukalyptu. Tyto aromata komáři nemají příliš v lásce. Samozřejmě, levandulová vůně je také dobrý výběr. Důležité však je, abyste si nejen vybrali správnou aroma, ale svíčky a tyčinky i správné rozmístily. Ačkoli by se mohlo zdát, že čím je umístíme blíže k sobě, tím bude jejich účinek silnější, není to zcela tak. Ideální je umístění asi půl metru od vás – komáři se tak k vám dostanou jen s velkými obtížemi.

Káva vám poslouží dvakrát

Neumíte si představit den bez vaší zalévané kávy? Pak vás možná překvapí, že grunt, který zůstane na dně šálku, není zbytečný. Rozhodně by byla škoda, kdyby skončil ve výlevce. Rozsypte ho na vlhká místa v zahradě. Přestože kávový grunt komárů láká intenzivní vůní, pokud její podlehnou, udělají chybu. Pokud si na něj sednou, budou to pravděpodobně jejich poslední chvíle.

Užitečná ústní voda

Ústní vodu můžete využít i jinak než jen na ústní hygienu. Její vůně je pro komáry odpuzující, takže se jí raději zdaleka vyhnou. Můžete si ji vetřít do pokožky jako repelent, ale stejně dobře poslouží i tehdy, když ji nalijete do pohárku a postavíte na okno. Ty komáři, které se do ústní vody přes její nepříjemné vůni dostanou, z ní budou omámené a většina se ven z poháru nedostane.

Nezapomínejte na repelent

Na repelent nezapomínejte nejen tehdy, pokud plánujete delší pobyt v přírodě. Tehdy je to vlastně samozřejmostí. Pokud vyrážíte stanovat nebo chatovat, neměl by repelent ve vašem batohu v žádném případě chybět. Využíjte slevový kupón Dr. Max a můžete si pořídit kvalitní přípravky proti komárům, klíšťatům a hmyzu, a přitom ještě ušetřit. Ať vám více vyhovuje krém, olej nebo sprej, najděte si to pravé pro vás.

Léto bez štípanců jistě ocení všichni členové rodiny. Nezapomínejte ani na vaše nejmenší. Komáři neobejdou ani jejich. Slevový kupón Pilulka a můžete si vybrat ze širokého sortimentu produktů proti komárům určených i pro děti a za výhodné ceny. Za ušetřené peníze pak můžete koupit nějakou drobnost pro vaše ratolesti jako odměnu za to, že byli stateční při natírání přípravkem proti komárům.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

5 tipů, jak se vyhnout nepříjemným komárům