Menu
MotherClub.cz
Jak zvládat mateřství

5 rad jak správně vybrat boty pro děti

Komerční sdělení

Komerční sdělení

12. 11. 2020

Nejlepší čas na nákup zimní obuvi pro děti je konec října a listopad. Dětské zimní boty jsou navrženy tak, aby chránily nohy dítěte před chladem, vlhkostí a aby byly pohodlné a zdravé. Přinášíme vám 5 rad, jak správně vybrat boty pro děti.

1. Odpovídající velikost, materiál a zpracování

Ať už vybíráte letní obuv nebo zimní obuv, na velikosti záleží. Správná velikost zajistí pohodlí dítěte při používání. Příliš těsné dětské boty způsobí odřeniny a bolest chodidla, příliš velké způsobí, že noha uvnitř boty bude „létat“, dětská chůze bude nepřirozená. Navzdory skutečnosti, že boty budou vyrobeny s maximální pečlivostí, všechny jejich zdravotní vlastnosti nebudou k ničemu, pokud budou příliš velké. Při výběru zimní obuvi rodiče často zvažují, že si děti vezmou silnější ponožku. Nákup nadměrných bot pro děti (protože budete mít na sobě silnou ponožku) je zbytečné a může způsobit mnoho zdravotních problémů.

Při výběru zimních bot nezapomeňte, že boty vyrobené z přírodní kůže budou lépe fungovat v obtížných povětrnostních podmínkách. Během zimy je obuv často v kontaktu se sněhem, vodou, solí a nízkými teplotami. Kvalitně vyrobená kožená bota udrží dětské nožky v pohodlí, umožní pokožce dýchat a zabrání rozvoji mykózy.

2. Šířka dětské obuvi

Jak vybrat dětské boty

Dětské nohy jsou opravdu různé – úzké, široké, ploché, s vysokým nártem. Některé boty jsou široké a snadno se do nich vejde každá noha. Existují však užší boty, kdy je problém je nazout na nožku. Pokud si během měření všimnete tohoto problému, tento model nekupujte. Neustálé složité nazouvání takových bot je pro děti únavné. Ujistěte se, že špička boty je dostatečně široká, aby se prsty mohly volně pohybovat. Sevřené prsty mohou otupět, děti můžou cítit nepohodlí a bolest.

3. Zapínání – suchý zip nebo tkaničky

Každá bota by se měla rychle a snadno obouvat a sundávat. Většina zimních bot se zapíná na suchý zip a díky tomu si dítě může obout a zapnout botu samo. Šněrované také fungují velmi dobře (velmi dobře drží nohu), v případě menších dětí mu rodiče budou muset zavázat tkaničky sami. U letní obuvi se setkáte se zapínáním na přezku.

4. Zateplení a voděodolnost

Teplota v zimě klesne pod mrazu. Nohy dítěte rychle vychladnou, takže od zimní obuvi očekávejte izolaci proti chladu, mrazuvzdornost a ochranu proti namočení. Věnujte pozornost zateplení boty uvnitř. Je celý vnitřek boty izolován spolu s vložkou a jazykem? Z jakého materiálu je izolace vyrobena? Je to ovčí kůže, fleece, deka, plsť nebo přírodní vlna? Většina dobrých zimních bot má membránu. Můžete narazit na membránu Goretex nebo Te-por nebo jiné. Membrána použitá v botě zajišťuje pocit pohodlí za všech povětrnostních podmínek – nohy mohou dýchat, jsou udržovány v suchu odváděním potu od boty a ochranou před vlhkostí zvenčí.

5. Protiskluzová podrážka

Po dešti a především v zimě je půda kluzčí než kdykoli jindy v roce. Proto nezapomeňte věnovat pozornost podrážce. Měla by být konstruována tak, aby chránila nohu před pádem na nerovném a kluzkém povrchu. V každé botě by podešev měla být silná a pružná, ale design by měl zajistit trakci a minimalizovat riziko pádů a uklouznutí na ledu.

Ještě jeden tip: o všechny boty je třeba pečovat a pravidelně je čistit. Nová zimní obuv by měla být impregnována. A poté pravidelně čistěte a ošetřujte ty, které jsou znečištěné solí a sněhem, aby splňovaly své vlastnosti tak, jak by měly.

Hledáte-li kvalitní dětské botičky, pak navštivte eshop CCC, kde najdete nejrůznější modely dětské obuvi za výhodné ceny. Většina zboží je skladem, objednané zboží vám tak dorazí velmi rychle.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

5 rad jak správně vybrat boty pro děti