Menu
MotherClub.cz
Jak zvládat mateřství

5 míst v Evropě, kde bude dovolená děti bavit

Redakce

Redakce

24. 9. 2020

Při cestování s dětmi, je potřeba často přizpůsobovat program jejich potřebám. V Evropě však existuje mnoho zajímavých míst, kde se bude bavit celá rodina. Inspirujte se těmito 5 zajímavými místy, kam vyrazit s vašimi ratolestmi.

1. Největší muzeum čokolády na světě

Jestli je nějaké místo zasvěcené čokoládě, je to Švýcarsko. Právě v Curychu otevřela společnost Lindt největší muzeum této skvělé pochoutky, za které by se nestyděl ani Willy Wonka.

Už v atriu je poznat, že si autoři dali na muzeu záležet. Stojí zde 9 metrů vysoká fontána, ze které tryská skutečná čokoláda. Jako v každé správné továrně na sladkosti, ani zde nechybí ochutnávky a návštěvníci si navíc mohou vlastnoručně vyrobit pár pralinek.

Do Švýcarska se můžete vypravit přímým lůžkovým vlakem z Prahy. Večer nasednete a ráno vystoupíte odpočatí v Curychu. Zjistěte jak cestovat levně vlakem po Evropě.

2. Aeroscoptia Toulouse

Aeroscoptia-Toulouse

Toto zbrusu nové muzeum vtáhne všechny malé i velké návštěvníky do světa aeronautiky tak silně, že se možná stane jejich koníčkem na celý život. Expozice začíná hluboko v historii letectví a pokračuje přes blízkou minulost až do budoucnosti. Zlatým hřebem jsou stroje jako Concorde, Caravelle nebo Airbus A300.

Muzeum se nachází v těsné blízkosti letiště Toulouse-Blagnac, které bývalo místem historických premiér letadel jako Concorde nebo obřího Airbusu A380.

Jak jinak vyrazit do leteckého zábavního parku než letadlem. Zjistěte jak koupit levné letenky

na výlet do Francie.

3. Santova vesnice v Laponsku

Santova vesnice v Laponsku

Zatímco v Česku na Štědrý den nosí dárky Ježíšek, ve východní Evropě Děda Mráz a ve Skandinávii a severní Americe Santa Claus. Podle pověstí žije Santa za polárním kruhem, jezdí na sobím spřežení a nosí červený kabát. Oficiálně jej najdete v santově vesničce nedaleko finského Rovaniemi. 

V minulosti tvořilo vesnici jen pár dřevěných srubů, dnes je santova vesnice plně vybavený turistický komplex s pohodlným ubytováním v chatách se saunou. Pro odvážnější jsou připravená i iglů.

Nedaleko vesnice se nachází Santa Park s atrakcemi pro děti i dospělé. Vyzkoušet si můžete například zdobení cukroví v elfí škole, jízdu na psím spřežení nebo vyražte na taneční show. 

4. Legoland

Legoland

Přemýšlíte nad odměnou za vysvědčení nebo dárkem k narozeninám pro vaše děti? Pokud patří mezi milovníky plastových kostiček, je Legoland nejlepší volbou.

Nejblíž z České republiky je kostičkový park v německém Günzburgu, ještě větší a dražší originál však najdete v Dánsku. 

V německém Legolandu můžete vyzkoušet více než 50 atrakcí a před vašima očima ožijí známé stavby, velká města a filmové postavičky. Přímo v Legolandu je několik možností ubytování, protože celý park za jediný den opravdu nestihnete. Bydlet budete v tematických LEGO pokojích,.třeba na pirátském ostrově nebo ve středověkém hradu.

Miniverzi Legolandu najdete také v berlínském Legolandu Discovery. Zažít zde můžete 12 různých atrakcí jako například 4D kino, jízdu Dragon Ride, Ninjago City Adventure a mnoho dalších.

5. L’Aquarium de Barcelona

Máte odvahu setkat se tváří v tvář se žraloky? Pokud ne, můžete se alespoň podívat, jak se tito predátoři krmí. 

Barcelonské L’aquarium patří mezi největší akvária v Evropě. Komplex je koncipován velice originálně, návštěvníci chodí prosklenými tunely a nad hlavou se jim prohání spousta různých malých i velkých ryb. Vedle zmiňovaných žraloků zde děti budou moci obdivovat rejnoky, murény, jesetery, úhoře nebo klauny očkaté. Mimo tunelů je zde dalších 14 nádrží, které vám přiblíží středomořský život pod vodou.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

5 míst v Evropě, kde bude dovolená děti bavit