Menu
MotherClub.cz
Jak zvládat mateřství

4 tipy pro ženy, jak se obléknout na koktejlovou párty

Od black tie až po cocktail attire, pravidla oblékání jsou něco, o čem lidé dostatečně nemluví. Množství šedých míst ohledně toho, co nosit a co nenosit, je nekonečné. Dnes jsme tu, abychom vám poradili ve všem, co se týká koktejlů a jiných událostí, které tento dresscode vyžadují. Věřte nebo ne, možná existují pravidla, která jste alespoň jednou v životě porušili, ale to se všechno brzy změní.

Co je koktejlové oblečení?

Koktejlové oblečení, také známé jako poloformální oblečení, je styl, který budete nosit na večerních akcích a svatbách. Pro ženy jsou koktejlovým oblečením typicky koktejlové šaty https://modivo.cz/c/damske/obleceni/saty-a-overaly/koktejlove-saty – šaty ke kolenům určené právě pro takovou příležitost. Pro muže koktejlové oblečení obecně znamená oblek, který je méně formální než smoking.

Kdy nosit koktejlové oblečení?

Noste ho na večírky se slavnostní atmosférou, které vyžadují, abyste se oblékli o něco formálněji – mohou zahrnovat svatby, zásnuby, promoce a sváteční večírky. Koktejlové večírky se obvykle konají večer. Zvažte také prostředí – venkovní nebo vnitřní, pracovní událost nebo svatbu. Jen tak se vám podaří zvolit správné oblečení. Na formálnější události si možná budete chtít vzít konzervativnější koktejlový outfit. Pro neformálnější nebo venkovní akce (nebo také ty naplánované na den) můžete zvolit něco světlejšího a pohodlnějšího.

Koktejlová párty

attractive woman in stylish violet lace evening dress lying on velvet sofa, sexy long legs, celebrating christmas, new year, party style, having fun, green blue vintage wall background

Průvodce koktejlovým oblečením pro ženy

Koktejlové šaty obvykle končí u kolen a naleznete je v různých barvách, z nichž nejklasičtější jsou malé černé šaty. Obecně platí, držte se dál od maxi i mini šatů a zvolte něco mezi. Na koktejlovou párty však nemusíte nosit klasické koktejlové šaty – skvělou volbou jsou také kombinézy, kalhotové kostýmky, blejzry a halenky z jemných materiálů. Pro luxusní koktejlové akce, jako jsou silvestrovské večírky, si vyberte okázalejší kousky, jako jsou flitry a korálkové předměty. Dokončete svůj vzhled společenskými botami, jako jsou vysoké podpatky nebo pěkné baleríny https://modivo.cz/c/damske/obuv/baleriny.

Začněte se správným kouskem

Primární oděv ve vašem outfitu udává tón. Aby bylo jasno, správný tón pro koktejlový večírek je ze dvou částí elegantní, z části přátelský a z jedné části také tajemný. Koktejlové večírky jsou mnohdy dělané pro seznamování, takže chcete vyzařovat přívětivou atmosféru „poznejte mě“ – aniž byste byly příliš domýšlivé nebo příliš vyzývavé. Džíny jsou například v tomto případě nevhodné. Ukážete se v džínách a každý, kdo si pro tuto příležitost koupil šaty za 5 000 korun se bude cítit nerespektován. Vyhněte se také bandážovým šatům, minisukním a výřezům nebo odhalujícím lemům.

Chcete-li svůj výběr více zúžit, přemýšlejte o barvě. Experimentujte s barvou. Jasnější barvy vyniknou, protože většina lidí přijde v černé. Tyrkysová, oranžová, baby blue jsou všechny přijatelné barevné možnosti. Dokonce i bílá je možností, pokud si troufáte.

Zkontrolujte si lemy a výstřihy

Představte si, že se objevíte na koktejlovém večírku a zjistíte, že máte příliš hluboký výstřih nebo příliš krátký spodní lem. Trapné! Budete celý večer nesvá, a i když se vmísíte mezi muže, kteří z vás nespustí oči, většina žen se vám za zády bude smát. Zkuste se nad tím zamyslet objektivně – což je jistě těžké, když najdete oděv, který na vás vypadá úžasně. Nechte na vteřinu stranou, jak moc se vám šaty líbí, a zhodnoťte, jak moc odhalující ten kousek je. Když máte pochybnosti, vsaďte na kousek střední délky. Je elegantní a na koktejlovou párty vhodný vždy.

Ohodnoťte tento článek:
4
Právě čtete

4 tipy pro ženy, jak se obléknout na koktejlovou párty