Menu
MotherClub.cz
Jak zvládat mateřství

10 tipů, jak udělat maminčiny narozeniny nezapomenutelnými

Maminka je pro nás jedním z nejdůležitějších lidí v životě. Proč tedy neudělat její narozeniny nezapomenutelnými? Připomeňte své mamince, jak moc vám na ní záleží a jak jste vděční za všechno, co pro vás celý život dělala a dělá. Přinášíme vám několik nápadů, jak oslavit narozeniny vaší maminky neobvyklým způsobem!

Kupte kytici

Obvykle to bývá maminka, která vstává jako první, aby dětem připravila snídani a postarala se o domácnost. V den maminčiných narozenin to otočte a připravte snídani vy jí. Nezapomeňte jí ke snídani přidat také nádhernou kytici květin, která její nadšení zdvojnásobí. Pokud o mamince víte, že ráda zahradničí, můžete ji obdarovat také nějakou pokojovou rostlinou, jako je například krásná bonsai, jež čistí vzduch a lahodí oku, nebo jí na zahradu pořídit nový keř či strom.

Pusťte oblíbený film

Existuje film, který má vaše maminka nejraději? Co hezčího by mohlo být, než strávit společný čas právě u něj. Pokud je nějaký film, který by maminka ráda viděla právě v kinech, můžete ji překvapit zakoupenými lístky.

Nezapomeňte na dort

K narozeninám patří neodmyslitelně dort! Objednejte mamince speciální dort, na kterém může být motiv něčeho, co má maminka ráda. Miluje vaše maminka květiny? Zařiďte, aby na dortu nechyběly. K dortu můžete připojit také gratulaci. Při jejím tvoření se můžete inspirovat nejlepšími narozeninovými přáními podle webu Youprani.cz.

Osobně vyrobte dárky

Nezapomeňte svou maminku obdarovat a na její narozeniny ji zahrňte nejen úsměvem, ale také krásnými dárečky, které jí vykouzlí úsměv na tváři. Při výběru se můžete inspirovat jejími koníčky, ale také nejrůznějšími internetovými stránkami s narozeninovými nápady. Maminku můžete také překvapit například dárkem, který jí doručí kurýr do zaměstnání. Kolegové by jí určitě záviděli rodinu, která na ni tak myslí.

Užijte si relax

Zařiďte mamince pobyt ve wellness centru, nebo jí objednejte masáž. Tento dáreček můžete povýšit na vyšší úroveň tím, že budete tento nápad tajit, a to až do odjezdu. Maminka bude jistě překvapená, kam ji přivezete.

Pomozte s domácími pracemi

Proč na narozeniny neusnadnit mamince den a neulevit jí od některých povinností? Nechte svou maminku aspoň jeden den odpočinout, postarejte se o jídlo, chod domácnosti a o úklid. Uvidíte, že lepší dárek si vaše maminka nemohla ani představit.

Napište jí báseň

Báseň, věnovaná přímo vaší mamince způsobí, že se bude cítit velmi výjimečně. Prostřednictvím básně jí můžete sdělit, jak moc ji milujete a jak jste šťastní, že právě ona je vaší matkou.

Vezměte ji nakupovat

Návštěva obchodů je jedním z nejlepších způsobů, jak udělat mamince radost v den jejích narozenin. U nakupování si vaše maminka odpočine a zároveň se pobaví. Vezměte maminku na nákupy a kupte jí krásné oblečení nebo doplňky, které si vždycky přála. Můžete se také pobavit při zkoušení módních kousků, které byste si na sebe normálně nevzali.  Ať už na nákupech mamince pořídíte cokoliv, ujistěte se, že dostane to, co chce, ne to, co potřebuje!

Uspořádejte večírek

Dalším zábavným způsobem, jak oslavit maminčiny narozeniny, je uspořádat pro ni večírek! Můžete pozvat členy rodiny a přátele na večeři, nebo si dokonce společně vyrazit ven. Její den můžete ještě více ozvláštnit tím, že naplánujete oslavu plnou zábavy s výzdobou a dalšími aktivitami, jako jsou například společenské hry nebo domácí karaoke.

Zasportujte si

Maminka vás vždy pozitivně motivovala k nejrůznějším činnostem, a to včetně sportu? Pak využijte její aktivity a v den jejích narozenin ji vezměte někam ven! Vyjděte spolu na túru, běžte si zaběhat, nebo společně skočte do bazénu.  Je-li vaše maminka aktivní, společný čas při sportu si s vámi o svých narozeninách jistě náramně užije.

Zdroje: bakingo.com, youprani.cz

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

10 tipů, jak udělat maminčiny narozeniny nezapomenutelnými