Menu
MotherClub.cz
Jak zvládat mateřství

10 ikonických módních bot, které lidé milovali, nenáviděli a hlavně nosili

 

Zajímá vás, které modely bot se zapsaly do historie? Určitě si na mnohé z nich vzpomínáte, ať už to byly třeba takzvané brikety v 60. letech, pozdější adidasky, anebo martensky v letech 90. A jaké boty preferujete vy? Máte své oblíbené kultovní kousky, na které se práší v botníku, ale přesto se jich nedokážete vzdát?

Vývoj bot sleduje módní trendy

Boty se budou nosit pořád. Chrání naše chodidla, která nás nesou po celý život. Obvykle ale nesplňují jen požadavky na pohodlí, zdravou nožní klenbu a ochranu před zimou, většinou je tomu právě zcela naopak. I kdyby ženy měly tisíckrát vrávorat na dvaceti centimetrových podpatcích naprosto úchvatných lodiček nebo kozaček, přesto by je nevyměnily za nic na světě, protože je zkrátka milují!

Móda vždy určovala, v čem lidé nejraději chodili. Zavřete oči a zkuste si představit kozačky, ve kterých stála Janis Joplin na jevišti, lodičky zdobící nádherné nohy Kim Basinger v pověstné scéně filmu Základní instinkt, Jane Fondovou při cvičení aerobiku v botaskách značky Reebok nebo třeba zpěváka Daniela Landu v martenskách.

Ikonické boty, které jsme milovali v době dospívání

Zkuste si vzpomenout na boty, které jste nejvíce nenáviděli a milovali od dob svého dětství a dospívání až po současnost. Byly to třeba křiklavě žluté střevíčky s mašličkou, do kterých vás vaše máma nazula ve snaze z vás udělat malou slečnu v bílých silonkách, zatímco jste skřípala zuby a toužila po teniskách a lezení po stromech?

A co třeba první martensky a odřené paty? Důchodky? Chodili jste tajně obdivovat na půdu pravé a nefalšované brikety po tetičce ze čtvrtého kolena z 60. let, které se natahovaly až po kolena, měly kulatou špičku a místo podpatku málem skutečnou briketu?

A co dnes? Milujete Barefoot sandály nebo trávíte léto v crocsách? Kdo by to byl řekl, že takové gumové nazouváky původně na loď se stanou módním hitem…

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

10 ikonických módních bot, které lidé milovali, nenáviděli a hlavně nosili